Filtry

Aktywne filtry

Kino domowe

Rozwiązania predysponowane do rozrywki filmowo/gamingowej to systemy oparte o amplituner kina domowego, będącymi urządzeniami zarządzającymi niemalże całą rozrywką i integrującym wszystkie urządzenia. Mnogość systemów wielokanałowych powoduje, że oprócz trójwymiarowości uzyskiwanej w systemach 5.1, 7.1 itd. możemy również skorzystać z takich opcji jak ATMOS, czy AURO 3D, które dodają nam dodatkowy pionowy wymiar dźwięku i sprawiają, że mamy jeszcze lepsze efekty przestrzenne. Teraz już nie musisz iść do kina, aby obejrzeć film w fenomenalnej jakości. Podczas grania w gry z kolei na dużym ekranie poczujesz bardziej atmosferę. Czytaj dalej...

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jakie kino domowe wybrać?
Pokazano 1-40 z 183 pozycji

Aktywne filtry

Jakie kino domowe wybrać?

Kino domowe, to chyba jedno z najpopularniejszych rozwiązań audio, z wyborem którego zwracają się do nas klienci. Dzięki systemom kina domowego przenosimy poziom rozrywki na zupełnie inny poziom i możemy przenieść salę kinową z komercyjnych kin do naszego domowego zacisza. W tej sytuacji możesz się przenieść w środek akcji Twojego ulubionego filmu i być niemalże jego uczestnikiem dzięki dźwiękowi dookólnemu na co pozwala amplituner kina domowego uzupełniony o system kolumn i subwoofer, który w tego typu rozwiązaniach jest nieodzownym elementem, którego nie da się zastąpić inną kolumną. 

Jednym z podstawowych elementów składowych tego typu rozwiązań jest amplituner kina domowego, który jest sercem systemu i jednostką napędową. Jego funkcjonalnością podstawową jest zapewnienie odpowiedniej mocy dla kolumn, aby te były w stanie przekazać jak najlepszej jakości dźwięk, oraz dostarczenie pożądanych przez nas opcji. Do najważniejszych aspektów jakie powinien posiadać amplituner należy zaliczyć radio internetowe, dostęp do serwisów strumieniujących muzykę jak Spotify, Tidal, możliwość korzystania z zasobów sieciowych zgromadzonych na dyskach sieciowych, czy komputerze (jeżeli udostępnimy jakiś folder, czy też cały dysk w sieci), wejście USB do korzystania z pamięci przenośnych typu np. pendrive, oczywiście wejścia HDMI w standardzie wyświetlania takim jaki planujemy, lub posiadamy telewizor (obecnie jest to FullHD, 4K, a nawet w nowych modelach 8K), automatyczny system kalibracji pozwalający na skorygowanie akustyki naszego pomieszczenia kinowego w taki sposób, aby kino domowe pokazało pełnię swoich możliwości. Do dodatkowych opcji możemy zaliczyć również Bluetooth, opcja podłączenia kolumn typu surround bezprzewodowo, ewentualnie rozwiązania strefowe w zarówno kablowej formie jak i bezprzewodowej, dzięki czemu możemy zarządzać kilkoma urządzeniami z jednej aplikacji. 

Z bardziej zaawansowanych opcji, które występują w amplitunerach kina domowego to wejście Phono dedykowane dla gramofonów, wyjście pre out, dzięki czemu możemy wykorzystać nasze urządzenie jako procesor i dołączyć do niego zewnętrzną końcówkę mocy; dwa, lub trzy wyjścia HDMI dzięki czemu w sytuacji kiedy posiadamy zarówno projektor jak i TV, bądź też 3 odbiorniki telewizyjne w różnych pomieszczeniach, nie będziemy musieli stosować dodatkowych rozdzielaczy, czy tez przełączać kabli. 

Zbuduj z nami swoje kino domowe:

W systemie kina domowego bardzo ważne (jak nie najważniejsze) są kolumny, które mają ogromny wpływ na jakość finalną. W tego typu rozwiązaniach możemy się zdecydować na kilka różnych rozwiązań:

system zbudowany w oparciu o podłogowe kolumny

małe kolumny, bardziej filigranowe, które na pewno będą musiały zostać wsparte subwooferem, aby zapewnić odpowiednie efekty

soundbar, będący opcją minimum w sytuacji, gdy chcemy poprawić jakość dźwięku z telewizora, ale zależy nam na kompaktowej formie 

głośniki instalacyjne do wbudowania w sufit, czy też ścianę, które są najmniej inwazyjne, ponieważ niemalże znikają nam z pomieszczenia i pozostają niewidoczne, możemy nawet pomalować ich maskownice na dowolny kolor z palety RAL (jest to dodatkowa usługa)

Biorąc pod uwagę system, który chcielibyśmy zbudować, możemy kina domowe podzielić na 5.1, 7.1, ATMOS, czy też AURO 3D. Najprostszym rozwiązaniem jest system 5.1 i z niego powinny skorzystać osoby, które nie potrzebują najbardziej zaawansowanych technologii, bądź też jest to ich pierwsza przygoda z kinem domowym i nie są pewne, czy na pewno jest to rozwiązanie dla nich. 

W przypadku 7.1 musimy spełnić określone warunki, aby miało sens budowanie tego typy systemu, ponieważ dodatkowe dwie kolumny umieszczamy mniej więcej w na wysokości miejsca odsłuchowego, a back surroundy za sofą. Ma to na celu stworzenie bardziej płynnego przejścia pomiędzy kolumnami frontowymi a typowo efektowymi. Natomiast aby to się stało musimy mieć sofę odsuniętą nieco od ściany tylnej, żeby uzyskać ten efekt i dźwięk nas rzeczywiście otaczał

W systemie ATMOS, czy Auro mamy najlepszą z możliwych sytuacji, czyli poprzez dodanie głośników znajdujących się pod sufitem, bądź też są wbudowane w niego dodajemy do naszego systemu kina domowego dodatkowy wektor pionowy, dzięki czemu lokalizacja np. startującego samolotu w przestrzeni trójwymiarowej jest znacznie łatwiejsza, a podczas odtwarzania w filmie takich ścieżek jak deszcz rzeczywiście mamy wrażenie jak byśmy byli w samym środku ulewy. To rozwiązanie jest dla najbardziej zagorzałych fanów kina i potrzebuje jak największych wrażeń podczas oglądania swoich ulubionych tytułów. Również osoby grające w gry będą zadowolone z tego typu rozwiązań. 

Te marki powinny Cię zainteresować:

W najbardziej rozbudowanych systemach kina domowego, ewentualnie w prywatnych salach kinowych, gdzie mamy możliwość pełnego zaciemnienia możemy zastosować zamiast telewizora projektor wraz z ekranem projekcyjnym, dzięki czemu przenosimy jakość komercyjnego kina w zacisze naszego domu. Projektor, oraz ekran może być całkowicie ukryty, ewentualnie zamontowany pod sufitem, wszystko tutaj zależy od warunków jakie mamy do dyspozycji. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej i zorientować, czy są możliwości skonstruowania u Ciebie takiego systemu, umów się na spotkanie z nami, wtedy skonsultujemy i zaprojektujemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. 

W naszym salonie posiadamy salę kinową zaadoptowaną i specjalnie przygotowaną pod prezentacje nawet w systemie ATMOS, więc jeżeli chciałbyś sprawdzić najpierw jak takie rozwiązanie działa, co można w nim osiągnąć i jakimi elementami można sterować (ponieważ sam system kina domowego to jedno, ale druga sprawa to akustyka tego pomieszczenia, czy też możliwość integracji i sterowania za pomocą smart home). Włączając w system kina domowego dodatkowo inteligentny dom możemy jednym klawiszem uruchomić pełny system, stworzyć przy tym sceny świetlne, rozwinąć ekran, włączyć projektor, więc zbudować coś znacznie lepszego niż dostaniemy w komercyjnym kinie. 

Zapraszamy chętnych na prezentacje do naszego salonu, często organizujemy spotkania również w obecności architektów, którzy pomogą Ci nie tylko zaprojektować Twoje wnętrze kinowe, ale i dobrać odpowiednie elementy systemu w taki sposób, aby idealnie wpisały się w charakter i styl pomieszczenia.

Pozdrawiamy,

Zespół S4Home 

Przeczytaj nasze poradniki i dowiedz się więcej...

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio