Jakie kolumny podłogowe wybrać?
Najprostszą i w zasadzie określającą dokładnie to zagadnienie formułą za pomocą której można zdefiniować kolumny głośnikowe to ta mówiąca nam, iż jest to zespół głośników umieszczonych w obudowie. Obudowa najczęściej jest wykonana z płyty MDF (zdarzają się także takie materiały jak stal, beton, czy natomiast przetworniki mogą być z różnych materiałów i możemy tutaj spotkać zarówno papierowe, z włókna drzewnego, metalowe, a'la miedziane membrany.
Czytaj dalej...

Jaki soundbar kupić?

Autor:     Poradnik , Kino domowe , Soundbary      Comments 0
Jaki soundbar kupić?
Soundbar to rozwiązanie najbardziej odpowiadające funkcjonalnie, oraz brzmieniowo zestawom kinowym. Oferują przy tym przyzwoitą jakość dźwięku podczas oglądania filmów, aczkolwiek do słuchania muzyki również bywają wykorzystywane. Należy się w ich kontekście nastawić na to, że będzie to kompromis w stosunku do rozwiązań jak zestaw kina domowego, czy zestaw audio.
Czytaj dalej...
Co wybrać - subwoofer aktywny czy pasywny?
Subwoofer to nic innego jak głośnik niskotonowy działający skutecznie i pozwalający nm uzupełnić w bas nasze kolumny do kina domowego. Oczywiście nie oznacza to, że w muzyce w niskich częstotliwościach nie jest nam w stanie także pomóc i odpowiednio dobrany nie poprawi dynamiki także podczas cichych odsłuchów i niskich wskazaniach potencjometra głośności na naszym wzmacniaczu.
Czytaj dalej...
Jak skompletować zestaw stereo?
Pytanie na ogół wydaje się być dosyć proste z racji małej ilości elementów w tego rodzaju systemach audio patrząc poprzez pryzmat systemów kina domowego, ale czy na pewno? Nie od końca, ponieważ finalnych rozwiązań oraz koncepcji jest dosyć sporo. System audio może być minimalistyczny, a zarazem może być czymś wyjątkowym w pomieszczeniu nawet i wizualnie.
Czytaj dalej...
Jakie kable głośnikowe wybrać?
Przesyłanie impulsów elektrycznych pomiędzy wzmacniaczem a podłączonymi do niego kolumnami odbywa się za pomocą kabli głośnikowych, będących podstawowym połączeniem. Są to przewody obligatoryjne w każdym hi fi, chyba że zbudujemy go w oparciu o kolumny aktywne, które albo nie potrzebują ich w ogóle, albo też są łączone pomiędzy sobą poprzez kable ethernet, pojedynczy RCA lub producenckimi rozwiązaniami dedykowanymi dla konkretnych kolumn.
Czytaj dalej...

Jaką wieżę stereo wybrać?

Autor:     Poradnik , Stereo , Mini wieże      Comments 0
Jaką wieżę stereo wybrać?
Systemy mini, oraz mikro pozwalają nam obecnie na zaoszczędzenie miejsca, ale uzyskanie świetnego brzmienia i wypełnienie naszego pomieszczenia dobrej jakości dźwiękiem. Jest to rozwiązanie, które co do samej budowy do złudzenia przypomina amplituner stereo, wraz z kolumnami, aczkolwiek jedyną najczęściej różnicą pomiędzy obydwoma urządzeniami jest rozmiar.
Czytaj dalej...

Ile kosztuje abonament RTV w 2022?

Autor:     Poradnik , Telewizory      Comments 0
Ile kosztuje abonament RTV w 2022?
Obowiązek uiszczania opłaty abonamentowej ciąży na każdej osobie, która ma zarejestrowany odbiornik telewizyjny i radiofoniczny - dotyczy to urządzeń znajdujących się zarówno w lokalach mieszkalnych jak i np. w samochodach. W przypadku osób fizycznych opłatę wnosi jedna osoba na gospodarstwo domowe a jej wysokość nie zmienia się - ilość posiadanych odbiorników nie wpływa na jej cenę.
Czytaj dalej...
Jaki amplituner stereo wybrać?
Amplituner stereo to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się kategorii urządzeń audio, która przez lata niemalże całkowitej nieobecności przeżywa swój renesans. Tworząc najprostszą definicję można napisać, iż amplituner stereo jest to połączenie wzmacniacza zintegrowanego z tunerem radiowym.
Czytaj dalej...
Jaki wzmacniacz słuchawkowy wybrać?
Słuchanie muzyki na słuchawkach to obecnie jedno z częstszych rozwiązań w dzisiejszych czasach. Pojawienie się platform pozwalających na streamowanie muzyki jak Spotify, czy Tidal, poszukiwanie coraz mniejszych rozwiązań, które nie będą przeszkadzały i zajmowały sporo miejsca, spowodowało, że dla miłośników dobrego brzmienia pojawiły się rozwiązania takie jak wzmacniacze słuchawkowe, które pozwalają poprawić jakość dźwięku.
Czytaj dalej...
Jaką wkładkę do gramofonu wybrać?
Jeden z najczęściej wymienianych elementów gramofonu pozwalający rozpocząć swoją przygodę z czarnymi krążkami i poczuć analogowe brzmienie jest wkładka gramofonowa. To dzięki niej możemy śledzić kształt rowka naciętego przez rylec głowicy nacinającej, z pomocą czego później powstaje matryca tłocząca już finalną postać płyty winylowej.
Czytaj dalej...
Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?
Coraz więcej urządzeń jest produkowanych w wersji bezprzewodowej, dzięki czemu są one bardziej mobilne i nie musimy się przejmować widocznymi kablami. Coraz częściej słuchawki również pojawiają się w tej technologii, dzięki czemu nie musimy się przejmować plątającymi się kablami.
Czytaj dalej...
Jakie standy głośnikowe wybrać?
Kolumny głośnikowe w zależności od tego jaka jest to konstrukcja, mogą wymagać zakupu dodatkowych standów. W sytuacji kiedy posiadamy podłączone do naszego sprzętu audio kolumny podłogowe, to nie będą one wymagały dodatkowych podstaw, ponieważ w tej konstrukcji są ona zaprojektowane w taki sposób, aby głośnik wysokotonowy znajdował się mniej więcej na wysokości uszu w momencie odsłuchu.
Czytaj dalej...
Jaki wzmacniacz stereo wybrać?
Klasyczny wzmacniacz zintegrowany składa się z przedwzmacniacza oraz końcówki mocy. Dzięki temu pierwszemu mamy możliwość regulacji głośności, regulację barwy dźwięku dzięki czemu mamy wpływ na jakość dźwięku naszej ulubionej muzyki. Jako pierwszy na rynku pojawił się wzmacniacz lampowy, który był dziełem Lee De Foresta znanym pod nazwą Audion.
Czytaj dalej...
Jaki subwoofer do kina domowego?
Nieodzownym elementem każdego zestawu kina domowego oprócz oczywiście klasycznych kolumn podłogowych, jest również subwoofer. Nie jest to oczywiście jedyne przeznaczenie w jakim można go wykorzystać, ponieważ są również marki, oraz subwoofery dedykowane do muzyki.
Czytaj dalej...
  • 1
  • 2
Pokazano od 1 do 14 z 23 (1 pozycji)