Jak prawidłowo ustawić kolumny?

Autor:     Poradnik , Stereo      Comments 0
Jak prawidłowo ustawić kolumny?
Problem z usytuowaniem kolumn w pomieszczeniu jest bardziej złożony niż mogło by się wydawać i zależy od bardzo wielu aspektów. W pierwszej kolejności powinniśmy zaglądnąć do materiałów dostarczonych przez producenta kolumn i stosować się do zaleceń tam zawartych. W następnym kroku powinniśmy zaufać własnemu słuchowi i nieco poeksperymentować, ponieważ warunki akustyczne panujące w naszym pomieszczeniu mogą spowodować, że będą potrzebne korekty.
Czytaj dalej...
Co wybrać - kino domowe czy stereo?
Jest to odwieczny dylemat i temat wielu wątków na forach, natomiast często pozostają one bez konkretnych odpowiedzi. Jak jednak uzyskać takową w bardzo prosty sposób? Jest jedno pytanie, które wystarczy sobie zadać na początku swojej przygody z wyborem takowego rozwiązania, aby sobie nieco ułatwić ten wybór, a mianowicie jakie będą proporcje muzyki do filmów i co jest dla nas priorytetem.
Czytaj dalej...
Co wybrać - kolumny podstawkowe czy kolumny podłogowe?
Pytanie wydaje się być zasadniczo proste. Masz małe pomieszczenie stawiasz na kolumny podstawkowe, większe to kolumny podłogowe. Spotykam się jednak dość często z tym zagadnieniem czy to na forach czy w pytaniach od klientów. Przyglądnijmy się zatem sprawie bliżej.
Czytaj dalej...