Jakie standy głośnikowe wybrać?
Kolumny głośnikowe w zależności od tego jaka jest to konstrukcja, mogą wymagać zakupu dodatkowych standów. W sytuacji kiedy posiadamy podłączone do naszego sprzętu audio kolumny podłogowe, to nie będą one wymagały dodatkowych podstaw, ponieważ w tej konstrukcji są ona zaprojektowane w taki sposób, aby głośnik wysokotonowy znajdował się mniej więcej na wysokości uszu w momencie odsłuchu.
Czytaj dalej...
Jaki wzmacniacz stereo wybrać?
Klasyczny wzmacniacz zintegrowany składa się z przedwzmacniacza oraz końcówki mocy. Dzięki temu pierwszemu mamy możliwość regulacji głośności, regulację barwy dźwięku dzięki czemu mamy wpływ na jakość dźwięku naszej ulubionej muzyki. Jako pierwszy na rynku pojawił się wzmacniacz lampowy, który był dziełem Lee De Foresta znanym pod nazwą Audion.
Czytaj dalej...
Jaki subwoofer do kina domowego?
Nieodzownym elementem każdego zestawu kina domowego oprócz oczywiście klasycznych kolumn podłogowych, jest również subwoofer. Nie jest to oczywiście jedyne przeznaczenie w jakim można go wykorzystać, ponieważ są również marki, oraz subwoofery dedykowane do muzyki.
Czytaj dalej...
Jaki odtwarzacz sieciowy wybrać?
Sposoby odtwarzania muzyki zmieniały się na przestrzeni lat i rodzaj nośników, na których je gromadziliśmy, również ewoluował. Dawniej korzystaliśmy z taśm, płyt winylowych, kaset magnetofonowych, obecnie są to płyty kompaktowe, nośniki danych jak dyski, czy też pendrive’y oraz coraz bardziej popularne serwisy strumieniujące typu Spotify, Tidal, oraz pliki zgromadzone na wirtualnych nośnikach jak chmury danych itp.
Czytaj dalej...
Jaki amplituner do kina domowego?
Kino domowe to szansa na przeniesienie atmosfery i jakości znanej z komercyjnych kin do zacisza domowego i oglądanie filmów ze świetnymi efektami. Ale nie jest to jedyne zastosowanie w jakim możemy wykorzystać tego typu system, ponieważ również dla graczy będzie to idealne rozwiązanie, tak samo jak i melomanów, którzy słuchają bardzo dużo koncertów w wydaniu wielokanałowym.
Czytaj dalej...
Słuchawki nauszne, douszne czy dokanałowe?
Muzyka towarzyszy nam obecnie w każdym momencie naszego życia, jest dla nas odskocznią i formą relaksu, dlatego słuchawki są świetnym kompanem do podróży, bądź też w sytuacji kiedy nie chcemy przeszkadzać domownikom podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, czy też grania w gry. Jest to idealna propozycja dla poszukujących muzyki w wydaniu kompaktowym, mobilnym, ale też nie wymagającym często zbyt dużej ilości dodatkowego osprzętu.
Czytaj dalej...
Jaki gramofon wybrać?
Historia gramofonu zatoczyła koło i obecnie znowu wracają one do łask. Fani analogowego brzmienia i charakterystyki czarnej płyty na nowo poszukują swojego pierwszego, bądź też już kolejnego gramofonu (przez część klientów nazywany adapterem). Czarne płyty rzeczywiście posiadają swoisty charakter, a ich odtwarzanie jest pewnego rodzaju rytuałem.
Czytaj dalej...

Jakie kino domowe wybrać?

Autor:     Poradnik , Kino domowe      Comments 0
Jakie kino domowe wybrać?
Wybór rozwiązania pod kątem naszych priorytetów i przeznaczenia jest jednym z pierwszych decyzji jaką musimy podjąć. Jeżeli postawimy na rozrywkę filmowo-serialowo-gamingową, to na pewno swoje kroki powinniśmy skierować w stronę kina domowego. Da nam ono na pewno znacznie lepsze efekty niż alternatywa w postaci zestawu stereo, a więc to o co walczymy w przypadku takowego rozwiązania.
Czytaj dalej...

Jaki sprzęt audio wybrać do domu?

Autor:     Poradnik , Stereo      Comments 0
Jaki sprzęt audio wybrać do domu?
Systemy odtwarzające muzykę w obecnych czasach są nieodzownym elementem wyposażenia naszych domów, mieszkań, apartamentów itd. Oczywiście formy w których występuje są bardzo różne, począwszy od najprostszych jak muzyka z komputera, czy też telewizora po bardziej zaawansowane formy, czyli klasyczne zestawy audio.
Czytaj dalej...
Jak prawidłowo ustawić kolumny?
Problem z usytuowaniem kolumn w pomieszczeniu jest bardziej złożony niż mogło by się wydawać i zależy od bardzo wielu aspektów. W pierwszej kolejności powinniśmy zaglądnąć do materiałów dostarczonych przez producenta kolumn i stosować się do zaleceń tam zawartych. W następnym kroku powinniśmy zaufać własnemu słuchowi i nieco poeksperymentować, ponieważ warunki akustyczne panujące w naszym pomieszczeniu mogą spowodować, że będą potrzebne korekty.
Czytaj dalej...
Co wybrać - kino domowe czy stereo?
Jest to odwieczny dylemat i temat wielu wątków na forach, natomiast często pozostają one bez konkretnych odpowiedzi. Jak jednak uzyskać takową w bardzo prosty sposób? Jest jedno pytanie, które wystarczy sobie zadać na początku swojej przygody z wyborem kina domowego, aby sobie nieco ułatwić ten wybór, a mianowicie jakie będą proporcje muzyki do oglądania filmów i które z nich jest dla nas priorytetem.
Czytaj dalej...
Kolumny podstawkowe czy kolumny podłogowe?
Masz małe pomieszczenie stawiasz na kolumny podstawkowe, większe - wybierasz kolumny podłogowe. Niestety nie jest to tak bardzo proste jak by się mogło wydawać i nie można tego traktować zero-jedynkowo, ponieważ jest wiele innych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kolumn. W poniższym poradniku postaramy się przybliżyć zarówno obie konstrukcje jak i opisać kilka elementów, które pomogą Ci wybrać swoje wymarzone „paczki”.
Czytaj dalej...