Jaki sprzęt audio wybrać do domu?

Autor:     Poradnik , Stereo      Comments 0
Jaki sprzęt audio wybrać do domu?
Systemy odtwarzające muzykę w obecnych czasach są nieodzownym elementem wyposażenia naszych domów, mieszkań, apartamentów itd. Oczywiście formy w których występuje są bardzo różne, począwszy od najprostszych jak muzyka z komputera, czy też telewizora po bardziej zaawansowane formy, czyli klasyczne zestawy audio.
Czytaj dalej...

Jak prawidłowo ustawić kolumny?

Autor:     Poradnik , Stereo      Comments 0
Jak prawidłowo ustawić kolumny?
Problem z usytuowaniem kolumn w pomieszczeniu jest bardziej złożony niż mogło by się wydawać i zależy od bardzo wielu aspektów. W pierwszej kolejności powinniśmy zaglądnąć do materiałów dostarczonych przez producenta kolumn i stosować się do zaleceń tam zawartych. W następnym kroku powinniśmy zaufać własnemu słuchowi i nieco poeksperymentować, ponieważ warunki akustyczne panujące w naszym pomieszczeniu mogą spowodować, że będą potrzebne korekty.
Czytaj dalej...
Co wybrać - kino domowe czy stereo?
Jest to odwieczny dylemat i temat wielu wątków na forach, natomiast często pozostają one bez konkretnych odpowiedzi. Jak jednak uzyskać takową w bardzo prosty sposób? Jest jedno pytanie, które wystarczy sobie zadać na początku swojej przygody z wyborem takowego rozwiązania, aby sobie nieco ułatwić ten wybór, a mianowicie jakie będą proporcje muzyki do filmów i co jest dla nas priorytetem.
Czytaj dalej...
Kolumny podstawkowe czy kolumny podłogowe?
Masz małe pomieszczenie stawiasz na kolumny podstawkowe, większe - wybierasz kolumny podłogowe. Niestety nie jest to tak bardzo proste jak by się mogło wydawać i nie można tego traktować zero-jedynkowo, ponieważ jest wiele innych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kolumn. W poniższym poradniku postaramy się przybliżyć zarówno obie konstrukcje jak i opisać kilka elementów, które pomogą Ci wybrać swoje wymarzone „paczki”.
Czytaj dalej...