Filtry

Marki

Acoustic Energy

Marka Acoustic Energy została założona w Londynie w 1987 roku i jej pierwszym produktem była legendarna kolumna AE1. Misją marki, jest dostarczanie dźwięku dynamicznego, mocnego i przejrzystego. Od ponad 30 lat produkty Acoustic Energy są laureatami licznych nagród i spotykają się z uznaniem krytyków i dziennikarzy, dzięki czemu udało im się wypracować tytuł jednej z najlepszych marek pochodzących z Wielkiej Brytanii. Od 1995 roku siedziba firmy znajduje się w Cotswolds a od 2017 roku firma ponownie stała się w pełni brytyjska. Acoustic Energy zajmuje się jedynie produkcją kolumn głośnikowych i subwooferów, co czyni z nich ekspertów w tej kategorii produktowej.

Arcam

Firma Amplification and Recording Cambridge, w skrócie ARCAM, została założona w 1976 roku przez dwóch pasjonatów muzyki, którzy poznali się w czasie studiów inżynierskich na Cambridge a jej siedziba znajduje się tuż obok tego słynnego uniwersytetu. W pierwszej dekadzie firma wypuściła dwa produkty – kultowy wzmacniacz A60, który sprzedał się w liczbie ponad 30 tys. egzemplarzach, oraz tuner T21. Oba urządzenia stanowiły bardzo zgrany duet i spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Aktualnie firma znajduje się produkcją wysokiej jakości amplitunerów kina domowego, wzmacniaczy zintegrowanych, odtwarzaczy SACD czy streamerów.

Atoll

Firma ATOLL Electronique została założona w 1997 roku przez Stéphane i Emmanuel Dubreuil w Brécey we Francji, w regionie Normandia. Już w 1999 roku produkty tej firmy, takie jak IN80, PR100 czy AM50, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem przez krytyków, recenzentów oraz przede wszystkim klientów. Aktualnie produkty marki Atoll można kupić w ponad 80 sklepach rozlokowanych w całej Francji oraz są eksportowane do ponad 30 krajów na całym świecie. Aktualnie w ofercie firmy znajdziemy takie produkty, jak np. wzmacniacze zintegrowane, odtwarzacze CD, streamery, przedwzmacniacze gramofonowe czy też urządzenia all-in-one.

Audio Physic

Od ponad dwudziestu lat konstruktorzy Audio Physic robią wszystko, co w ich mocy, aby dostarczyć swoim klientom bezkompromisową doskonałość w dziedzinie reprodukcji dźwięku. Obecnie marka ta jest synonimem przemyślanych projektów, zaawansowanych technologii, zgrabnych i rzeźbiarskich kształtów, wspaniale wykończonych obudów i doskonałych oklein. Produkty są wytwarzane w Niemczech z zachowaniem wyjątkowej dbałości o szczegóły. Kolumny Audio Physic zostały tak dostrojone, aby odtwarzać muzykę wiernie i z pasją. Produkty zapewniają brzmienie dystyngowane, gładkie, pozbawione agresji, z niezwykłą sceną dźwiękową nasyconą detalami.

Audiolab

Audiolab to brytyjska firma założona przez Filipa Swifta i Dereka Scotlanda w 1983 roku. Pierwszym produktem firmy był wzmacniacz zintegrowany 8000A , następnie przedwzmacniacz 8000C, końcówka mocy 8000P i monobloki 8000M. Wraz z rozwojem firmy opracowano nowe produkty, w tym odtwarzacze CD , transporty, tunery radiowe i przetworniki cyfrowo-analogowe. W latach 1998-2004 marka Audiolab należała do McLaren Technology Group a jej produkty były sprzedawane wcześniej pod markami Camtech (na rynku niemieckim i holenderskim) i McLaren. Produkty tej firmy są laureatami dużej ilości prestiżowych nagród, w tym od magazynu What Hi-Fi.

Audiovector

Audiovector to rodzinna firma z Danii, założona w 1979 przez Ole Klifotha. Misją marki od samego początku było stworzenie idealnej kolumny głośnikowej na rynek High-End. Nawet w dzisiejszych czasach, gdy CEO i właścicielem jest Mads Klifoth, Audiovector jest wierny swojej tradycji i stara dostarczać się świetnej jakości produkty miłośnikom dobrego dźwięku i audiofilom z całego świata. Każda kolumna jest zaprojektowana i wykonana z wyjątkową dbałością o szczegóły i musi koniecznie spełniać wysokie standardy Audiovectora. Przez ponad 40 lat firma projektuje i wykonuje swoje kolumny w Kopenhadze. Najwyższą kolumną w ofercie marki jest R11 Arrete.

Cambridge Audio

Camrbidge Audio to największy brytyjski producent sprzętu elektroakustycznego. Założona w 1968 roku firma ma swoją siedzibę w Londynie. Na rynku została zauważona w latach 70. za sprawą takich legendarnych konstrukcji jak P40, P50 oraz P110. W latach 80. Firma wprowadziła swój pierwszy dzielony odtwarzacz CD. W 2004 roku została wprowadzona do sprzedaży detalicznej seria Azure, przez wielu uważana za największy sukces firmy, nagrodzona wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym nagrodą EISA. W portfolio firmy znajdują się wzmacniacze stereofoniczne, odtwarzacze sieciowe, kolumny głośnikowe czy subwoofery. Znakiem rozpoznawczym firmy jest kolor „Luna Gray”, w którym dostępne są jej elektroniki.

Chord Electronics

Chord Electronics stawia na bezkompromisowe standardy i inżynierię bez ograniczeń. Ta założona w 1989 firma dostarczała swoje produkty to BBC oraz do światowej klasy studiów nagraniowych, takich jak Abbey Road, Sony Music (New York) czy The Royal Opera House. Brak kompromisów, oraz wysokie standardy projektowania, inżynierii i budowy sprawiły, że produkty tej brytyjskiej marki założonej przez Johna Franksa zostały docenione na całym świecie przez krytyków, recenzentów oraz klientów. Wyjątkowy, lekko futurystyczny design, przysporzyło tej marce wielu fanów. W portfolio tej marki znajdują się m.in. przedwzmacniacze, końcówki mocy czy wzmacniacze słuchawkowe.

Cyrus

Cyrus Audio to uznana na całym świecie marka high-end audio z siedzibą w Cambridgeshire w Anglii. Wprowadzając na rynek oryginalny wzmacniacz Cyrus One w 1984 roku, firma szybko ugruntowała swoją pozycję jako zapewniająca wyjątkową jakość dla najbardziej wymagających melomanów i od tego czasu projektuje i produkuje wielokrotnie nagradzane produkty audio. Od 1984 roku zespół badawczo-rozwojowy ma siedzibę w naszej siedzibie głównej w Huntingdon w hrabstwie Cambridgeshire, a do 2019 roku każdy produkt wytwarzany był również w Huntingdon. Misją marki jest uchwycenie emocjonalnej zawartości muzyki.

Dali

DALI, czyli Danish Audiophile Loudspeaker Industries A/S to duńska firma, słynąca z produkcji kolumn głośnikowych, głośników instalacyjnych, subwooferów, głośników Bluetooth, soundbarów i słuchawek. Firma została założona w 1983 by spełnić potrzeby skandynawskich klientów, które, według założycieli, do tej pory nie były odpowiednio adresowane przez istniejące marki. Misją marki jest tworzenie dźwięku, pełnego realizmu i integralności. Produkty DALI są sprzedawane w ponad 70 państwach – w tym oczywiście w Polsce. Takie serie jak Kore, Rubcion czy Oberon przypieczętowały pozycję marki na rynku audio i sprawiły, że rozpoznaje ją każdy fan dobrego brzmienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź nasz film z wycieczki do fabryki Dali.
Denon

Początek marki Denon datowany jest na 1910 rok, została założona przez Fredericka Whitney’a Horna. Firma zaczynała jako dostawca profesjonalnego sprzętu do studia nagrań oraz emisyjnego i nazywała się „Nippon Denki Onkyō Kabushikigaisha”, później nazwa została skrócona do Denon. Firma stworzyła pierwszą japońską nagrywarkę, z użyciem której została nagrana transmisja, w której cesarz Hirohito poinformował naród o kapitulacji Japonii w 1945. Aktualnie firma produkuje wysokiej jakości sprzęt, taki jak wzmacniacze, amplitunery kina domowego, słuchawki, soundbary, subwoofery czy gramofony. Obecnie Denon jest własnością Sound United LLC.

Elac

ELAC to niemiecki producent głośników. Firma została założona w 1926 roku jako „Electroacustic GmbH” i a początku skupiała się na rozwoju technologii sonarowej. W 1984 roku firma ELAC zaczęła projektować kolumny głośnikowe we współpracy ze specjalistami ds. głośników elektroakustycznych z AXIOM – już pierwsze konstrukcje spotkały się z ciepłym przyjęciem i sprawiły, że marka znalazła się w gronie najlepszych producentów kolumn. ELAC zdobył swoją reputację — od samego początku — dzięki zaawansowanej technologii, bezkompromisowej jakości wykonania, wyjątkowemu europejskiemu wzornictwu i dźwiękowi, który nie ma sobie równych.

Fezz Audio

Fabryka Fezz Audio mieści się w północno-wschodniej Polsce, na malowniczym Podlasiu. Ten polski producent słynący z produkcji wzmacniaczy lampowych przykłada mocny nacisk na design. Linia Evolution została stworzona wspólnie z interdyscyplinarnym studiem projektowo-strategicznym KABO & PYDO – laureatem nagród m.in. Red Dot, IF Design, Dobry Wzór. Trzy najważniejsze filary działalności firmy to Radość, Pewność i Zaangażowanie. Firma jest również bardzo młoda – jej przygoda na rynku audio zaczęła się 2015 roku, jednak innowacja i determinacja zagwarantowały jej dynamiczny i szybki rozwój. Fezz to nowoczesna technologia i wyjątkowa forma.

Focal

Focal to francuska marka będąca światowym liderem w produkcji rozwiązań audio hi-fi. Firma zajmuje się produkcją kolumn głośnikowych, nagłośnienia samochodowego, słuchawek czy profesjonalnych monitorów studyjnych. Jej historia sięga 1979 roku, w którym to firma Focal-JMlab została założona przez Jacques’a Mahul’a w Paryżu. Firma zaczęła rozwijać się bardzo dynamicznie w ostatniej dekadzie XX wieku – to w tych latach firma zapracowała sobie na rolę lidera na rynku francuskich zestawów głośnikowych oraz rozpoczęła swoją strategię eksportową do innych krajów w Europie, ale także do do Azji czy Ameryki. W 2011 roku firma połączyła się i zaczęła współpracę z Naim Audio Limited.

Fyne Audio

Fyne Audio to szkocki producent kolumn głośnikowych, którego 7-osobowy zespół zarządzający może pochwalić się skumulowanym ponad 200-letnim doświadczeniem w branży audio. Od samego początku istnienia markę tą charakteryzuje wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii dla zapewnienia jak najwyższej jakości oferowanych produktów. Kolumny z takich serii, jak F-1, 700, 500SP czy F300 spotykają się z dobrymi opiniami zarówno od branżowych krytyków jak i klientów. Seria Vintage i Vintage Classic, zaprojektowana przez 40-letniego weterana branży audio, dr Paula Millsa, nawiązuje do klasycznych konstrukcji z lat 70-tych.

Gigawatt

GigaWatt został założony w 2007 roku przez Adama Szuberta – elektronika i pasjonata audio, jednak doświadczenie założyciela sięga znacznie dalej. Już w 1998 roku założył i został współwłaścicielem firmy Power Audio Laboratories. Impulsem do założenia firmy były przekonania, że dostępność i jakość dostępnych na rynku akcesoriów zasilających nie spełnia oczekiwań jakościowych klientów a ich cena jest zbyt wygórowana. Produkty marki GigaWatt są doceniane nie tylko w Polsce, gdzie mają już ugruntowaną pozycję, ale również na rynkach zagranicznych, szczególnie na terenie całej Europy, Azji, Ameryki Północnej i Australii.

Heco

HECO to niemiecka firma produkująca kolumny głośnikowe, reprezentująca bogatą i długą historię, założona w 1949 roku. Firma, korzystając z doświadczenia niemieckich inżynierów, cały czas opracowuje nowe technologie, rozwija się pod kątem materiałów i opracowuje nowe koncepcje. Misją marki jest dostarczanie bezkompromisowych rozwiązań w jak najlepszej relacji ceny do jakości. Dzięki tej pozornie prostej filozofii HECO od wielu dziesięcioleci jest liderem w dziedzinie rozwoju głośników w Niemczech. Jest to również bardzo popularna i często wybierana marka w Polsce, zarówno do budowy zestawów stereofonicznych jak i kina domowego.

HiFiMan

HiFiMan to jeden z najpopularniejszych producentów wysokiej jakości słuchawek. W portfolio firmy znajdują się również odtwarzacze przenośne, wzmacniacze słuchawkowe i akcesoria. Za marką stoi dr Fang Bian – Chińczyk, doktor nanotechnologii, którą ukończył na uniwersytecie w Nowym Jorku. Pomimo automatyzacji produkcji przetworników HiFiMAN zatrudnia około 200 osób, co czyni go jednym z największych producentów audiofilskiego sprzętu audio na świecie. Aktualnie produkty tej marki są produkowane w Chinach, ale nie jest to dla nich powód do wstydu - pracownicy i inżynierowie wykorzystują najnowsze technologie, są regularnie szkoleni i wciąż pracują nad unowocześnieniem nie tylko produktów, ale też sposobu ich wytwarzania.

Indiana Line

Marka Indiana Line powstała w 1977 roku we włoskim mieście Piemont i oferuje wyjątkowo dopracowane wizualnie i brzmieniowo kolumny głośnikowe. Głównym projektantem marki jest Eugenio Musso, z sukcesem działający w branży od ponad 45 lat. W skład oferty tego producenta wchodzą trzy świetne serie – Diva, Nota i Tesi. W każdej z tych serii znajdziemy kolumny podłogowe, podstawkowe oraz centralne. Oprócz tego warto zwrócić swoją uwagę na dwa modele retro kolumn z serii DJ, dwa subwoofery z serii Basso oraz szeroką gamę produktów instalacyjnych. Wszystkie serie charakteryzuje przemyślane i zrównoważone wzornictwo, które powinno odpowiadać nawet najbardziej wymagającym miłośnikom włoskiego designu.

JBL

JBL to jedna z najpopularniejszych marek na rynku audio – na swoją rozpoznawalność zapracowała poprzez popularne głośniki Bluetooth, ale również nagłaśnianie sal kinowych w popularnych multipleksach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 roku. Aktualnie jest częścią Harman International Industries, spółki zależnej, należącej do południowokoreańskiej firmy Samsung Electronics. Nazwa nawiązuje do pierwszych liter nazwiska jej założyciela, Jamesa Bullough Lansinga, odpowiedzialnego za udźwiękowienie pierwszego filmu w historii kina. Aktualnie w ofercie tej marki znajdziemy m.in. kolumny głośnikowe, ale również wysokiej jakości elektronikę do prywatnych sal kinowych.

JL Audio

Firma JL Audio została założona w 1975 roku przez Jamesa Bircha i Lucio Proniego - użyli pierwszej litery każdego ze swoich imion, tworząc nazwę firmy. W 1977 roku firma założyła znany sklep detaliczny w Holywood na Florydzie o nazwie Speaker Warehouse. Wraz z rozwojem firmy, Speaker Warehouse zasadniczo stał się dealerem produktów JL. Pod koniec lat 70. i na początku lat 80., gdy rozpoczynała się rewolucja car audio, firma wykorzystała swoją wiedzę i pozycję na rynku by zaoferować swoim klientom pionierskie rozwiązania z tej grupy produktowej. W kontekście produktów do użytku domowego specjalizują się w tworzeniu subwooferów w różnych przedziałach cenowych.

KEF

KEF to brytyjski producent, który powstał w 1961 roku i od początku swojej działalności zasłynął z wykorzystywania nowych technologii i autorskich rozwiązań. Już na początku istnienia tej marki wielu renomowanych producentów głośników zaczęło kupować od niej swoje jednostki napędowe, co przełożyło się na rozpoznawalność marki, jak i uznanie krytyków i słuchaczy. Warto zwrócić uwagę na design kolumn głośnikowych od KEFa – wyróżniają się one minimalizmem, są eleganckie i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Oferta producenta pozwala zarówno na stworzenie świetnego setu stereo jak i wysokiej klasy kina domowego.

Loxone

Loxone to austriacka firma technologiczna produkująca wysokiej jakości sprzęt do budowy inteligentnego domu i automatyki budynkowej. Firma Loxone została założona w 2009 roku przez Thomasa Mosera i Martina Öllera. W październiku 2020 roku Loxone przejął niemieckiego producenta głośników Quadral , aby rozszerzyć swoje kompetencje w obrębie sprzętu audio, po tym, jak serwer audio Loxone został zaprezentowany po raz pierwszy kilka tygodni wcześniej. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o budowie inteligentnego domu – zapraszamy na stronę www.cinemalogic.pl/smart-home - możesz na niej zapoznać się z naszą ofertą w zakresie integracji smart home.

Lyngdorf

Marka Lyngdorf (dawniej Tact Audio) powstała jako pomysł duńskiego audiofila i przedsiębiorcy Petera Lyngdorfa w celu umożliwienia odtwarzania najczystszego dźwięku. Wszystkie produkty Lyngdorf Audio mają na celu reprodukcję nagrania tak, jak stworzył go muzyk i zrealizował inżynier dźwięku, bez dodania lub odebrania czegokolwiek przez proces nagrywania i odtwarzania. Marka słynie ze swojego systemu korekty akustycznej pomieszczenia - Roomperfect, który łączy zaawansowane możliwości z możliwie jak najprostszą obsługą. Lyngdorf cały czas się rozwija oraz bada możliwość wykorzystywania nowych technologii w branży audio.

Magnat

Magnat to niemiecka marka audio założona w 1973. Produkty są opracowywane i projektowane w Pulheim, niedaleko Kolonii, i dystrybuowane do ponad czterdziestu krajów – w tym oczywiście do Polski. Firma dysponuje ponadto zaawansowanym centrum pomiarowym, które dba o wysoką jakość brzmienia wyprodukowanego sprzętu. Celem firmy jest produkowanie jak najlepszego sprzętu za możliwie jak najniższą cenę i od dziesięcioleci uznawana jest za świetny wybór dla każdego, komu zależy na współczynniku jakości do ceny w jego domowych zestawach audio. W ofercie tej marki znaleźć można m.in. kolumny głośnikowe, soundbary, subwoofery czy gramofony.

Marantz

Firma Marantz została założona przez nowojorczyka Saul Bernard Marantz’a w 1953 roku. Przez ponad pół wieku firma rozwijała się w tworzeniu najwyższej jakości urządzeń audiowizualnych i dzięki jakości swoich urządzeń zapracowała sobie na tytuł jednego z liderów na rynku. Aktualnie każdy miłośnik dobrego brzmienia bardzo dobrze zna tą firmę, również dzięki osobie ambasadora tej marki, którym był Ken Ishiwata. Obecnie Marantz jest własnością Sound United LLC. I zajmuje się m.in. produkcją amplitunerów AV, wzmacniaczy, soundbarów, słuchawek czy gramofonów.

Monitor Audio

Firma Monitor Audio została założona w 1972 roku przez Mo Iqbala w niewielkim lokalu w pobliżu Cambridge. Mo pracował z małą grupką inżynierów, montując kolumny ręcznie z wyjątkową dbałością o szczegóły. Perfekcjonizm, precyzja i jakość to cechy, które opisują tą markę do dziś. W 2000 roku firma przeniosła się do większego ośrodka w Rayleigh. Monitor Audio zapracowała sobie na swoją renomę wypuszczając wielokrotnie nagradzane serie kolumn głośnikowych, takie jak Platinum, Gold, Silver, Bronze czy Monitor. Jest to jedna z nielicznych marek high-endowego sprzętu audio, która wciąż rozwija nowe, przełomowe technologie.

Musical Fidelity

Musical Fidelity to brytyjski producent high-endowego sprzętu audio. Firma została założona w Wielkiej Brytanii w 1982 roku przez Antony'ego Michaelsona, znana jest z niezwykłego wzornictwa, wykorzystania lamp Nuvistor i wzmacniaczy klasy AB. Michaelson mówi, że najważniejszą misję Musical Fidelity jest dostarczenie, jak sama nazwa wskazuje, dokładnego i wiernego brzmienia. W 2017 roku Michaelson zdecydował się przejść na emeryturę. Poszukiwał odpowiedniego partnera, który przejąłby markę i kontynuował dziedzictwo. Ostatecznie doszedł do porozumienia z Heinzem Lichteneggerem z Audio Tuning (właścicielem firmy Pro-Ject).

NAD

Firma NAD (skrót od New Acoustic Dimension) powstała w 1972 r. Od samego początku swojego istnienia marka ta kładzie szczególny nacisk na optymalizację parametrów technicznych, a z drugiej strony na brzmienie, które w końcu w sprzęcie audio powinno być na pierwszym miejscu. Trzon oferty NADa tworzą dwie linie produktowe – podstawowa Classic i referencyjna Masters. Sprzęt firmy NAD działa w ramach platformy BluOS, dzięki czemu możliwe staje się zbudowanie systemu multiroom z wykorzystaniem urządzeń tej marki. W ofercie znajdziemy takie produkty jak odtwarzacie sieciowe, wzmacniacze, słuchawki, gramofony czy odtwarzacze CD.

Naim

Marki Naim raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – jest to znana i ceniona przez miłośników dobrego brzmienia firma z Wielkiej Brytanii założona przez Juliana Verekera w 1969. Firma sprzeciwiła się ówcześnie panującym przekonaniom, jakoby to kolumny miały jedyny wpływ na brzmienie zestawu stereofonicznego – i bardzo mocno broniła swoich przekonań, ufając własnemu wyczuciu. W 2011 roku firma połączyła się i rozpoczęła ścisłą współpracę z francuską marką „kolumniarską” Focal. Naim ciągle udoskonala stosowane rozwiązania w zakresie układów elektronicznych czy oprogramowania. W ofercie marki oprócz wzmacniaczy znajdziemy również streamery, odtwarzacze CD czy gramofony.

Onkyo

Onkyo Corporation to japońska firma zajmująca się elektroniką użytkową, specjalizująca się w sprzęcie kina domowego i sprzęcie stereo. Pod skrzydłami korporacji działają takie marki jak Integra i Integra Research, oraz oczywiście główna marka - Onkyo. Firma została założona w 1946 roku przez Takeshi Godaia jako Osaka Denki Onkyo K.K i przez wiele lat notowana była na tokijskiej giełdzie (aż do 2021 roku). W ofercie tej marki znajdziemy takie urządzenia jak np. amplitunery kina domowego, amplitunery stereo, odtwarzacze CD czy słuchawki. Produkty Onkyo można kupić praktycznie na całym świecie i słyną ze świetnego stosunku jakości do ceny.

Ortofon

Firma Ortofon została założona w 1918 roku przez dwóch duńskich inżynierów – Axela Petersena i Arnolda Pulsea. Kilka lat później udało im się zaprezentować światu rzecz, nad którą ciężko pracowali i dla pracy nad którą założyli swoją działalność – filmy w pełni zsynchronizowane z dźwiękiem, czym wzbudzili światową sensację. Później portfolio marki zostało rozszerzone o sprzęt dla rozgłośni radiowych czy studiów nagraniowych. Specjalistyczne doświadczenie zaowocowało i aktualnie firma jest światowym liderem w dziedzinie produkcji wkładek gramofonowych i każdy fan muzyki z czarnego krążka z pewnością bardzo dobrze ją zna.

Pioneer

Pioneer Corporation to japońska korporacja z siedzibą w Tokyo, specjalizująca się m.in. w produktach z segmentu audio-video. Firma została założona przez Nozomu Matsumoto 1 stycznia 1938 roku jako warsztat naprawy radioodbiorników i głośników. Rok później zarejestrowano bezpośredniego protoplastę dzisiejszego Pioneer’a, firmę Fukuin Shokai Denki Seisakusho. Firma odpowiada za pierwszy Amplituner AV z Dolby Digital, przez wiele lat produkowała również telewizory plazmowe, oznaczone jako Kuro, chwalone za wyjątkową intensywność czerni. Aktualnie firma słynie z produkcji amplitunerów kina domowego ze świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Pro-Ject

Firma Pro-Ject Audio Systems została założona w 1991 roku przez Heinza Lichteneggera i ma swoją siedzibę w Mistelbach w Austrii. Firma projektuje swoje gramofony w Austrii i wytwarza je w swoich fabrykach rozlokowanych w Europie – w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Firma zaczęła tworzyć gramofony, w czasach, w których moda na winyl zdawała się przechodzić do lamusa – założyciel Pro-Jecta był jednak przekonany, że nadal sporo można powiedzieć w zakresie odtwarzania muzyki z czarnego krążka. Aktualnie firma jest liderem w produkcji gramofonów i w jej ofercie możemy znaleźć urządzenia praktycznie w obrębie wszystkich półek cenowych.

Purist Audio Design

Purist Audio Design, to firma, którą Jim Aud założył w swoim garażu w Teksasie ponad 30 lat temu. Jim, starając się zdiagnozować problemy, którym powinien sprostać rynek audio w 1986 roku, doszedł do wniosku, że najważniejszym zadaniem jest uporanie się z RF (częstotliwościami radiowymi), EMI (interferencjami elektromagnetycznymi) oraz wibracjami. Aktualnie firma posiada w portfolio bardzo szeroką gamę produktów, w tym interkonekty RCA, kable głośnikowe, kable cyfrowe, Tonearm, zasilające, słuchawkowe, USB oraz akcesoria. Purist jako pierwszy wprowadził na rynek m.in. kable ekranowane cieczą, z niestandardowymi siatkowymi otulinami oraz obrabiane metodą Cyromag©.

Quadral

Od najwyższej klasy głośników podłogowych hi-fi po subtelne głośniki do zabudowy i urządzenia multimedialne – quadral to synonim najwyższej niemieckiej jakości. Lineup tego producenta to trzy serie – Chrom, Aurum i Signum. Każda seria obejmuje głośniki podłogowe, podstawkowe, ścienne i centralne, dzięki czemu za ich pomocą można zbudować zarówno set stereo jak i zestaw kina domowego, który pozwoli na uzyskanie wysokiej klasy dźwięku przestrzennego. Oprócz tego w portfolio marki znajdziemy również głośniki instalacyjne, zewnętrzne oraz akcesoria montażowe. Marka Quadral została przejęta w 2020 roku przez Loxone, niedługo po premierze serwera audio Loxone.

Rega

Założona w 1963 Rega Research to brytyjska marka, która słynie z produkcji wysokiej jakości gramofonów. Każdy gramofon firma projektuje i montuje ręcznie w specjalnie zbudowanym zakładzie o powierzchni 38 000 stóp kwadratowych w południowo-wschodniej Anglii, poprzez zespół pracowników oraz wysoko wykwalifikowanych techników i inżynierów. Aktualnie produkty firmy sprzedawane są w ponad 46 różnych krajach, nad jakością czuwa ponad 140 zatrudnionych pracowników a w portfolio marki oprócz wcześniej wspomnianych gramofonów znajdują się wzmacniacze, przedwzmacniacze gramofonowe, wkładki, odtwarzacze CD, głośniki oraz szeroka gama akcesoriów.

REL

Rel Acoustics to renomowana firma z Wielkiej Brytanii specjalizująca się tylko w produkcji subwooferów wysokiej jakości. Właściciel marki, Richard E. Lord, od 1990 roku, dążył do stworzenia kolumny oddającej jak najlepiej niskie częstotliwości w odtwarzanej muzyki. Firma wierzy, że dzięki skupieniu się tylko na jednym typie produktów, jest w stanie osiągnąć znacznie lepszą jakość – nie próbując być marką dobrą we wszystkim, stali się marką, będącą synonimem dobrego subwoofera. Dzięki gigantycznemu doświadczeniu produkty Rel Acoustics są laureatami wielu nagród branżowych i od lat cieszą uszy miłośników wysokiej jakości basu.

Rogoz Audio

Rogoz Audio to polska firma, zajmująca się tworzeniem mebli audio na wymiar. Produkty firmy zostały wielokrotnie docenione przez m.in. recenzentów renomowanych czasopism audio. W ofercie tej marki znajdziemy takie produkty jak stoliki, standy, platformy antywibracyjne oraz ustroje akustyczne. Wszystkie produkty, które znajdą Państwo na naszej stronie internetowej mogą być zmodyfikowane na indywidualne zamówienie. Dzięki czemu mogą otrzymać Państwo produkt idealnie dostosowany do wystroju wnętrza czy gustu klienta. W celu złożenia spersonalizowanego zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu dokonania odpowiedniej wyceny.

S.M.S.L

Firma S.M.S.L. to niewielki producent sprzętu audio z Chin. Shenzhen Shuangmusanlin Electronics Co., LTD, ponieważ tak brzmi pełna nazwa tej firmy, na całym świecie słynie ze swoich wzmacniaczy czy przetworników, wykazujących ponadprzeciętny stosunek jakości do ceny. Marka S.M.S.L. posiada swoje sieci sprzedaży w ponad 30 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii oraz oczywiście Polsce. Firma zatrudnia około 10 doświadczonych inżynierów, który dbają o odpowiednie brzmienie i wysoką jakość produktów. Oprócz tego firma posiada dział Research and Development, dzięki któremu są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom.

Sonus Faber

Historia Sonus faber to historia małej pracowni rzemieślniczej założonej przez Franco Serblina, która po latach zmieniła się w silną globalną korporację znaną na całym świecie wśród miłośników brzmienia wysokiej jakości. Marka aktualnie jest częścią portfela produktowego World Of McIntosh, w którym ze swoimi siostrzanymi markami tworzą jedną z największych grup sektora High-End, posiadając w swoim portfolio jedne z najbardziej prestiżowych kolumn głośnikowych na świecie. Wśród linii produktowych Sonus fabera można wyróżnić m.in. Reference, Homage, Heritage, Sonetto czy Lumina. Firma od swoich początków inspiruje się starożytną sztuką budowania lutni.

Sony

Sony to japoński producent elektroniki użytkowej – jeden z największych światowych producentów w tej branży. Firma została założona w 1946 roku i jest najbardziej znana z wprowadzenia w 1979 odtwarzacza kasetowego „Walkman”. Nasz sklep w swojej ofercie posiada profesjonalną linię produktową Sony – telewizory, projektory oraz akcesoria montażowe. Telewizory profesjonalne z linii Bravia to szeroka gama produktów o wysokiej jakości, dedykowana dla najbardziej wymagających użytkowników. W przypadku problemów z wyborem projektorów – zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, nasi doradcy chętnie pomogą Państwu w wyborze.

Stellar

Stellar to polska marka produkująca okablowanie audio. Produkty zostały zaprojektowane przez instalatorów dla instalatorów – zadbano o możliwość łatwego trasowania kabli i prowadzenia ich w korytarzach, podwójną izolację zapewniającą odporność na przetarcia oraz wysokiej jakości miedź beztlenową. Lata doświadczenia widoczne są w każdym metrze kabla. Przewody charakteryzuje wysoki stosunek jakości do ceny – świetna jakość kabli odpowiada na problemy na inwestycjach, z którymi musi mierzyć się każdy instalator. Zapraszamy na stronę internetową tej marki - www.stellaraudio.pl - znajdziecie tam wiele szczegółowych informacji o marce i jej produktach.

STX

STX Soundstation to polska marka audio założona w 1990 roku, produkująca elementy do budowy głośników np.: membrany, kosze, cewki oraz podzespoły do budowy zestawów głośnikowych np. obudowy, zwrotnice itp. Siedziba firmy znajduje się w Józefowie a w jej ofercie znajdują się kolumny podłogowe, podstawkowe, centralne, subwooferowe oraz kolumny estradowe. Obecnie firma wykorzystuje do produkcji obudów i elementów precyzyjnych maszyny sterowane numerycznie CNC. Produkty marki STX były wielokrotnie nagradzane, m.in. przez niezależny miesięcznik High Fidelity, oraz są doceniane przez wielu miłośników dobrego brzmienia, ceniących sobie wysoki stosunek jakości do ceny.

Taga Harmony

Taga Harmony to polska marka, która rozpoczęła swoją działalność w latach 90-tych, założona przez P. Kokocińskiego i K. Richarda. Firma przez ponad 2 lata opracowywała swój pierwszy prototyp zespołu głośnikowego, który spotkał się z przychylnym przyjęciem przez krytyków oraz audiofilów w kraju. Obecnie TAGA Harmony to rodzinna firma, która oferuje wysokiej jakości produkty dla rynku hi-fi i audio-wideo oraz profesjonalnego. 28 lutego 2017r. ceniony dziennikarz i publicysta muzyczny, DJ oraz producent i reżyser wydarzeń artystycznych Hirek Wrona został Ambasadorem marki. Nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskiego hasła firmowego: To Achieve Glorious Acoustics (Aby osiągnąć świetną akustykę).

Triangle

Triangle to francuska firma zajmująca się tworzeniem kolumn głośnikowych. W 1980 roku firma wypuściła swój pierwszy produkt – kolumny podłogowe 1180. Już rok później firma opracowała swoją pierwszą kolumnę, w której głośnik wysokotonowy został umieszczony na zewnątrz obudowy – model CX2. W 1985 roku zaprezentowana została kolumna ZENIT 1, pierwszy produkt z przetwornikami wyprodukowanymi i zaprojektowanymi przez Triangle. Pozwoliło to firmie dalej rozwijać i poszerzać swoje know-how. W 1990 roku jako pierwsza marka Triangle wypuściła kolumny głośnikowe z zakrzywionymi panelami bocznymi. Aktualnie firma produkuje takie serie jak Borea, Espirit Ez, Espirit 40 czy Magellan 40.

Vincent

Niemiecka marka VINCENT została zarejestrowana w 1995 roku jako znak towarowy przez Sintron Distribution GmbH w Iffezheim. Portfolio tej firmy to trzy linie produktowe. Pierwszą z nich jest solidLine, oparty na technologii czysto tranzystorowej. Produkty z niej charakteryzują się precyzyjnym, lekkim i dynamicznym brzmieniem. Druga linia to tubeLine, technologia hybrydowa. Urządzenia te w przedwzmacniaczu korzystają z technologii lampowej i wykorzystują moc tranzystorów na stopniu wyjściowym. Charakter dźwięku jest zarówno przewiewny, jak i dynamiczny. Ostatnią z linii jest cableLine – znajdziemy w niej kable RCA, XLR oraz głośnikowe.

Yamaha

Yamaha to japoński koncern założony w 1887 roku przez Torakusu Yamahę. Koncern, oprócz systemów audiowizualnych, znany jest z produkcji instrumentów muzycznych czy swojej działalności na rynku motoryzacyjnym. W ofercie tej notowanej na Tokijskiej giełdzie firmy znajdziemy m.in. kolumny głośnikowe, amplitunery kina domowego, wzmacniacze, amplitunery stereo, soundbary czy słuchawki. Firma jest również odpowiedzialna za stworzenie i rozwój popularnego systemu wykorzystywanego przy tworzeniu wielostrefowych systemów multiroom – MusicCast.