Projekty AV

Mnogość rozwiązań dostępnych obecnie na rynku powoduje, że możemy wybierać wybrać sprzęt typowo odpowiadający naszym oczekiwaniom. Niestety w momencie kiedy zaczynamy się interesować konkretnym produktem, gromadzimy informacje na jego temat pojawia się problem, że im więcej czytamy, tym mniej wiemy. W takich sytuacjach, jeżeli chcemy sobie skrócić ten czas i w końcu zacząć się cieszyć naszym wymarzonym systemem warto skontaktować się z nami i umówić na spotkanie. 

Jak wygląda współpraca i spotkanie?

Z racji tego, że działamy nieszablonowo i staramy się połączyć kilka dziedzin w jeden projekt nasze inwestycje, czy też docelowe systemy różnią się między sobą i są dedykowane do konkretnego pomieszczenia, mają spełniać oczekiwania konkretnego klienta, oraz finalnie być odpowiedzią na potrzeby określone podczas spotkania. Najłatwiej porównać to do pracy projektanta wnętrz, który wybiera konkretne produkty za nas. 

Jak wygląda takie spotkanie? Na wstępie staramy się określić czego konkretnie poszukujemy, oraz jaki ma być zakres naszego działania podczas współpracy, czyli czy będzie to dobór konkretnych elementów systemu, czy też pojedynczej jego składowej, czy decydujesz się na kompleksową obsługę i zaczynamy projekt na samym początku inwestycji, kiedy jest dopiero jej plan, a my zajmujemy się projektem i wykonawstwem instalacji audio-vIndywidualne projekty AVideo, antenowych, alarmowych, monitoringu, sieci internet, systemem sterowania typu smart home itp. 

Co bierzemy pod uwagę przy wyborze systemu?

Aspekty jakie zawsze bierzemy pod uwagę to: główne przeznaczenie systemu, czyli czy będzie to rozwiązanie do rozrywki filmowo-gamingowej, czy też raczej celujemy w jak najlepszą jakość pod kątem brzmienia w muzyce. Należy tutaj wymienić również oczekiwania pod kątem brzmienia, w oparciu o najczęściej słuchane gatunki muzyczne, wielkość pomieszczenia (a może i należało by to nazwać kubaturą, ponieważ wysokość również będzie tutaj nie bez znaczenia), miejsce usytuowania (w przypadku kolumn, czy też ekranu projekcyjnego), jeżeli jest to istotne dla Ciebie, to również design i wiele innych. Jednak każdy z nas oczekuje czegoś innego i nie ma „złotych systemów”, które były by uniwersalną odpowiedzią na każde zapytanie sprzętowe. Jeżeli byśmy mówili w kontekście instalacji towarzyszących, jak multiroom (czy ma być w formie scentralizowanego rozwiązania, czy też rozproszonego), system sterowania typu inteligentny dom, sieć internet itd., to również układ funkcjonalny pomieszczenia, jego przeznaczenie, oraz zakres integracji i na ile ma to być w pełni spersonalizowane rozwiązanie również pod kątem wizualnym aplikacji sterującej (smart home).

Metodologia działania w przypadku doboru pojedynczych elementów

Jeżeli potrzebujesz rozwiązania do swojego domu, mieszkania w postaci systemu stereo, kina domowego, gramofonu, czy też tylko samego DAC, na pewno zapytamy Cię o to czy już przeglądałeś jakieś urządzenia z tej kategorii, oraz (jeżeli jest to pojedynczy element) i dobierasz go do już istniejącego, to jakie jest pozostałe „środowisko”, w którym będzie musiał pracować. Ważne tutaj na pewno będzie to jakiego wypadkowo brzmienia szukamy, czy chcesz zachować spójną, „producencką” charakterystykę, czy też coś potrzebujemy zmienić itd. Po ustaleniu wspólnej koncepcji zorganizujemy odsłuch w naszej sali odsłuchowej, lub jeżeli jest to dla Ciebie bardziej komfortowe zrealizujemy wypożyczenie, abyś mógł sprawdzić go we własnych warunkach (zasady znajdziesz w zakładce Wypożyczenia). 

Wywiad z inwestoremMetodologia działania w przypadku kompleksowej obsługi

Jeżeli zdecydujesz się na bardziej rozbudowaną współpracę z nami, wtedy prawdopodobnie najlepszą formą będzie spotkanie w miejscu inwestycji, oraz na późniejszych etapach działanie na projekcie, oraz wizualizacjach, ponieważ zawsze staramy się, aby nasze realizacje łączyły w sobie zarówno jakość brzmienia jak i aspekt wizualny, cieszyły również oko i pasowały do wnętrza. Oczywiście w sytuacji, w której architekt opiekuje się inwestycją również działamy w porozumieniu z nim i jesteśmy w stanie skoordynować prace innych ekip jeżeli jesteśmy wykonawcą częściowym. 

Personalizacja w przypadku większych realizacji polega tutaj na doborze konkretnych elementów, ale też ważne jest zadbanie o komfort użytkowania, ponieważ w sytuacjach, kiedy decydujemy się na np. smart home istotnym jest, aby zaplanować konkretne scenariusze, czy też tryby będące odzwierciedleniem przyzwyczajeń domowników, aby technologia była udogodnieniem i wyręczała nas w codziennych czynnościach. Nasi programiści są w stanie zaprojektować nawet interface pod Twoje oczekiwania pod kątem, nie tylko jak opisaliśmy wcześniej, funkcjonalnym ale i designerskim. 

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę mnogość zmiennych podczas realizowania każdego z projektów, niezależnie od jego skali, wszystkie inwestycje, czy też zakupy należy według nas traktować indywidualnie i w taką stronę też zmierzamy. Nasze realizacje są połączeniem przyjemnego z pożytecznym, a więc zarówno ważny jest dla nas efekt finalny biorąc pod uwagę aspekty brzmieniowe i dopasowanie do istniejącego już systemu, jak  i desing, który obecnie również z naszego doświadczenia w coraz większej ilości realizacji jest determinantem sukcesu całości przedsięwzięcia i nie można o nim zapomnieć, jeżeli jest on dla Ciebie ważny. Podczas bardziej skomplikowanych tematów, gdzie w grę wchodzą również instalacje niskoprądowe, projekt i wykonawstwo zawsze możesz liczyć na nasz nadzór nad całością, jeżeli nie jesteśmy wykonawcą całościowym, ponieważ od tego, czy trasowanie, czy też miejsca wyprowadzenia okablowania będą w odpowiednich miejscach, zależy powodzenie realizacji. Być może i będzie na początku sporo pytań i aspektów do poruszenia, ale dzięki temu przebrniemy przez całość inwestycji zgodnie z planem i bez żadnych niespodzianek, a finalnie staniesz się naszym kolejnym zadowolonym klientem, o co również nam chodzi. 

Chciałbyś dowiedzieć się jak pracujemy na inwestycji, to zajrzyj do zakładki Projekty i obsługa inwestycji prywatnych, oraz komercyjnych.