• Producent: Elac
  • Minimalna ilość zamówienia: 2
Cena za sztukę:

2 299,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 2 sztuki.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Kolumny podstawkowe

Kolumna podstawkowa 

Dwudrożna podstawkowa kolumna głośnikowa Carina BS243.4 została zaprojektowana w oparciu o cenioną serię 240. Oznacza to, że inżynierowie ELAC-a ponownie zdecydowali się sięgnąć po przetwornik wysokotonowy JET, zastosowany ze względu na swoje niesamowite walory pod względem m.in. dynamiki dźwięku.

Przetwornik ELAC JET należy do jednych z najsłynniejszych głośników wysokotonowych. Komponent ten cieszy się wysoką renomą za przejrzystość i naturalnością brzmienia, a ponadto zapewnia dźwięk o wysokiej rozdzielczości, jednocześnie zachwycając błyskawiczną reakcją oraz szerokim zakresem dynamiki, przy minimalnych zniekształceniach.

Elac Carina BS243.4

Do zagwarantowania płynnego przejścia pomiędzy głośnikiem wysokotonowym JET i przetwornikiem niskotonowym, konstruktorzy opracowali aluminiową membranę niskotonową o złożonej krzywiźnie. Zastosowane rozwiązanie pozwala kontrolować „break up” membrany, przesuwając go znacząco poza zakres pracy głośnika niskotonowego. Cewka o dużej średnicy wraz ponadwymiarowym magnesem są w stanie uzyskać niebywałą dynamikę basu i bogaty dźwięk.

Całości dopełnia łatwość w instalacji modelu Carina BS243.4. W podstawie obudowy projektanci umieścili skierowany w stronę podłogi wylot tunelu wentylacyjnego, dzięki czemu kolumnę głośnikową bez trudu można umieścić blisko ściany. Rozwiązanie to odpowiada także za zminimalizowanie szumu wentylacyjnego.

Nowa seria Carina łączy w sobie świeżą wizualną elegancję z niezwykłym dźwiękiem, aby zapewnić Ci coś, co zapowiada się na nowy klasyk w asortymencie ELAC.

ELAC Carina BS243.4

Specyfikacja:

- System: 2-drożny

- Obudowa: Bass-reflex

- Rekomendowana moc wzmacniacza: 30-150 W/kanał

- Przetwornik nisko-średniotonowy: 1 x 5-1/4″

- Pasmo przenoszenia: 46 Hz – 30 kHz

- Skuteczność: 85 dB at 2,83 V/m

- Impedancja: 6 Ω

- Częstotliwość podziału: 2700 Hz

- Wymiary (S x W x G) mm: 204 X 318 X 216

- Waga kg: 6,6