• Producent: Pier Audio
  • Minimalna ilość zamówienia: 1
Cena za sztukę:

9 590,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 1 sztuki.

Pier Audio MS-680 SE 5 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Wzmacniacz hybrydowy

Wzmacniacz hybrydowy (lampowo-tranzystorowy)

Pier Audio MS-680 SE w porównaniu z MS-380 SE oraz MS-480 SE to już inna brzmieniowa liga, która w zakresie kontroli, szybkości, swobody wysterowania, może przewyższyć  przeciętne potrzeby audiofilskiego zjadacza chleba. Moc nominalna wzmacniacza to 2x120W na kanał przy 8 ohm-ach co oznacza, że jego potencjał dla kolumn 4 ohm-owych wzrasta niemalże dwukrotnie. Podobnie jak w całej gamie wzmacniaczy hybrydowych PIER AUDIO, wzmacniaczowi MS-680 SE brzmieniowo znacznie bliżej jest do wzmacniaczy lampowych, aniżeli tranzystorowych, z tą różnicą, iż ten wzmacniacz genialnie łączy zalety obu tych konstrukcji. MS-680 SE jest w stanie wysterować nawet bardzo „trudne” kolumny głośnikowe i bez żadnego problemu zmusić je do „wysiłku”. Za barwę, muzykalność oraz ekspozycję emocji muzycznych odpowiadają w tym wzmacniaczu po dwie pary lamp 12AT7 oraz 12AU7 na kanał. Dzięki zastosowaniu tych czterech podwójnych triód MS-680 SE zachowuje wszystkie walory muzyczne eksponowane przez model MS-480 SE, jednakże prezentuje je odbiorcy z dużo większą siłą ekspresji, jeszcze wierniejszą reprodukcją muzycznych wydarzeń na scenie, co powoduje, że słuchacz przeniesiony jest niejako w sam środek muzycznej przestrzeni, gdzie muzyka dociera niemalże z każdego kierunku. MS-680 SE to wzmacniacz, który z powodzeniem może byc wykorzystywany w dużych i, w zależności od zastosowanych kolumn, nawet bardzo dużych pomieszczeniach odsłuchowych. 

Dzięki dużemu zapasowi mocy i starannie dobranym lampom wzmacniacz wznosi na zupełnie nowy poziom makro i mikrodynammikę w nagraniach, eksponuje energiczny, a barwowo wręcz „narkotyczny” bas. Średnica pozostaje namacalna, niezwykle przyjemna dla ucha, nieznacznie ocieplona, co powoduje, że sylwetki nawet kilku wokalistów znajdują swoje właściwe miejsce na muzycznej scenie. 

Pier Audio MS-680 SE

Dzięki wejściu BYPASS wzmacniacz z powodzeniem może być wykorzystywany do sterowania np. przedniej pary kolumn w kinie domowym, co jest dodatkowym funkcjonalnym atutem, ponieważ pozwoli użytkownikowi łatwo zintegrować go w systemie bez konieczności uciążliwego przepinania kabli. Centralnie umieszczony na obudowie, duży podświetlony wskaźnik wychyłowy informuje słuchacza o tzw. „peakach” czyli pracy urządzenia w skrajach pasma. Dodatkowo zastosowane poziome szczeliny, w których widać delikatnie żarzące się lampy, wespół z bursztynowo podświetlonym wskaźnikiem wychyłowym dodaje urządzeniu jeszcze więcej lampowego charakteru, szczególnie przy zgaszonym świetle w pokoju odsłuchowym.

Oprócz kolorystyki wzmacniacz dostępny jest w dwóch wersjach funkcjonalnych, tj. z wbudowanym podstawowym mini DAC-iem (wejście USB Audio) lub z lampami NOS (New Old Stock) na pokładzie (wersja bez mini DAC). Obie wersje różnią się nieznacznie cenowo.

Lider na rynku

W tej klasie cenowej MS-680 SE może być dla wielu absolutnym liderem na rynku, a to co PIER AUDIO oferuje odbiorcom w swojej muzycznej filozofii z powodzeniem znajduje swoje odzwierciedlenie w tym wzmacniaczu, który ze względu na swoje walory soniczne może konkurować z dwu- i trzykrotnie droższymi konstrukcjami na rynku.

MS-680 SE to bestseller Pier Audio od momentu pojawienia się! Naszym celem było stworzenie bardzo mocnego hybrydowego wzmacniacza lampowo-tranzystorowego, wyposażonego w imponujący transformator mocy 750 VA nawinięty według starych zasad drutem z wysokiej jakości miedzi.

Wersja MS-680 „Anniversary Edition” bez części „mini dac” będzie dostępna tylko w niewielkich ilościach i jest przeznaczona dla „specjalnej Klienteli”. Jest wyposażona w rzadko spotykane lampy typu N.O.S.

Pier Audio MS-680 SE

Specyfikacja:

- Moc: 2 x 120W (8 ohm)

- Lampy: 

•  2 x 12AT7

•  2 x 12AU7

- Wejścia:

•  4 x RCA z regulacją głośności

•  1 x RCA bypass bez regulacji głośności do wykorzystania jako końcówka mocy np. w układzie kina domowego

•  1 x USB B (opcjonalnie)

- Zniekształcenia: ≤ 1%

- Czułość wejściowa:

•  AUX1 – AUX4: ≤ 240mV 

•  Bypass: ≤ 500mV

- Pasmo przenoszenia: 5 – 86000 Hz (-2dB)

- SNR: ≥ 93dB

- Impedancja obciążenia: 4 – 8 ohm

- Pilot: Przełączanie źródeł i regulacja głośności, kolor czarny lub złoty

- Kondensatory zasilające: Rubycon / Nichicon / Elna w zależności od stanu magazynowego

- Pojemności elektryczne z polipropylenem od Wilma i SCR (Francja)

- Tranzystory bipolarne: 4 pary dwubiegunowych tranzystorów Toshiba (brak mosfet w Pier Audio)

- Transformator mocy: 750VA

- Potencjometr: ALPS z silnikiem

- Opcjonalny DAC: USB B: Texas PCM 2706 (44,1 kHz, 16 bit)

- Kolorystyka: Czarny lub złoty

- Wymiary (W x S x G): 18 x 45 x 42cm

- Waga: 20kg