Testowanie sprzętu

Obecne pomieszczenia mieszkalne stawiają coraz większe wyzwania przed sprzętem audio, ponieważ otoczenie w jakim przychodzi im pracować na przestrzeni lat zmieniło się bardzo mocno. Mnogość materiałów wykończeniowych odbijających dźwięk jak beton architektoniczny, marmur, granit, szkło, czy też stal powodują, że coraz trudniej jest odpowiedzieć na pytanie bardzo często zadawane, czyli: „Czy to będzie dobrze u mnie grało?”. Sama klasa sprzętu nie jest wyznacznikiem, czy też determinantem sukcesu, ponieważ akustyka pomieszczenia odsłuchowego potrafi czasem zniweczyć nasze plany i oczekiwania. Wypożyczenie ma na celu wyeliminowanie wpływu dodatkowych elementów i przekonanie się o zasadności wyboru. Do odsłuchów w domu otrzymujesz sprzęt wygrzany (jeżeli jest inaczej to na pewno Cię o tym poinformujemy), z naszej ekspozycji i jest to oczywiście zamierzone, ponieważ w tej sytuacji masz pewność jaki będzie finalny efekt po etapie wygrzewania, który w przypadku nowych egzemplarzy może spowodować, że audio, które podobało się nam na początku, po kilkudziesięciu godzinach nie będzie już tym samym sprzętem. W przypadku okablowania zawsze wysyłamy odcinki o długości 2x2,5 m, które są najczęściej wybieraną długością i mamy je zarobione wtykami bananowymi (producenckimi, bądź też w naszej konfekcji). Sprawdź brzmienie w swoim domu

Aby wyjść temu naprzeciw postanowiliśmy umożliwić naszym klientom przetestowanie wybranego sprzętu we własnych warunkach odsłuchowych i przekonanie się o słuszności takiego zakupu. Każdy z nas oczekuje czegoś innego, dlatego też aby racjonalnie podejść do tematu warto skonfrontować pomieszczenie z docelowym systemem audio, czy też jego częścią. 

Przygotowanie się do wypożyczenia i opcje jego realizacji

Jak się przygotować do takiej ewentualności i jakie byśmy proponowali podjąć kroki? Tutaj należy podzielić to na trzy sekcje:

- jeżeli jesteś z naszej okolicy, bądź też chcesz wybrać spośród dużej puli dostępnych na rynku sprzętów, polecamy najpierw pojawić się u nas w salonie, abyśmy mogli ustalić Twoje oczekiwania co do brzmienia, funkcjonalności, warunków w jakich będzie pracował sprzęt itd., a następnie przeprowadzimy wspólnie odsłuch urządzeń, czy też systemów, które byśmy widzieli jako rozwiązanie typowo skrojone pod Twoje oczekiwania. Po odsłuchu kilku rozwiązań jeżeli będziesz mieć wątpliwości co do tego jak sprawdzi się ono w Twoim pomieszczeniu, możesz zabrać zwycięski system, czy też produkt do domu i spróbować go przez kilka dni u siebie. 

- jeżeli z kolei jesteś z daleka i nie masz możliwości pojawienia się u nas w salonie, możemy przeprowadzić taką operację zdalnie na zasadach wypożyczenia panujących u nas w firmie, które znajdziesz w zakładce Wypożyczenia

- trzecia opcja to my możemy przyjechać do Ciebie na taki odsłuch, aczkolwiek jest to oczywiście dodatkowo płatna usługa. Wtedy ustalimy wstępnie zakres sprzętów jaki mógłby pasować do oczekiwań i pojawimy się w ustalonym terminie na odsłuch, który wspólnie przeprowadzimy

Metodologia przeprowadzania odsłuchu we własnym domu

Podczas domowego odsłuchu ważna jest również metodologia jego przeprowadzenia, dlatego najlepiej przygotować listę najlepiej znanych utworów, których najczęściej słuchasz, ponieważ wtedy będziesz w stanie określić, czy brzmienie wydobywające się z systemu jest zaletą nowego elementu, czy też realizacji konkretnej płyty. Po wstępnym przesłuchaniu sprzętu warto się nim najzwyczajniej w świecie pobawić, czyli np. w przypadku kolumn spróbować różnych miejsc ich ustawienia, odległości od ścian, spróbować skręcania większego, lub mniejszego, ustawienia na kolcach, czy też bez nich. 

Wypożyczenia sprzętuPo takim odsłuchu jeżeli system okaże się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, staniesz się świadomym i zadowolonym z wyboru użytkownikiem, natomiast gdyby się okazało, że jednak nie jest to rozwiązanie docelowe możemy się zastanowić jaka alternatywa była by lepsza w oparciu o te informacje jakie nam przekażesz. 

Niestety nie ma systemów idealnych, które w każdym pomieszczeniu zagrały by idealnie, dlatego też warto czasem poświęcić nieco więcej czasu i wydać najbardziej racjonalnie pieniądze. 

Oczywiście jeżeli chciałbyś, by Twój sprzęt nie tylko świetnie grał, ale i pasował do wystroju wnętrz, to również poinformuj nas o tym, a dobierzemy go również w oparciu o to kryterium. Wypożyczenie sprzętu również pomoże Ci w ocenie aspektów wizualnych będących obecnie również ważnym kryterium wyboru. 

Jakie sprzęty wypożyczamy

Co można wypożyczyć? Tutaj odpowiedź jest prosta, ponieważ wypożyczamy zarówno okablowanie, listwy zasilające, przetworniki DAC jak i kolumny, amplitunery, czy też wzmacniacze. Nie mniej jednak przed chęcią skorzystania z takiej opcji prosimy o wcześniejszy kontakt, ponieważ czasem przy popularnych produktach może się okazać, że już jest wypożyczony i będziemy musieli ustalić inny termin. Jeżeli okazało by się, że aktualnie na stanie nie posiadamy interesującego Cię modelu, w wielu przypadkach jesteśmy w stanie go dla Ciebie sprowadzić na odsłuch, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. 

Podsumowanie

Podsumowując – najbardziej racjonalnym podejściem do tematu zakupu jest na pewno jego odsłuch i to on powinien być decydującym o wyborze, gdyż każdy z nas ma inne preferencje co do brzmienia, czy też inne oczekiwania i wyobrażenie na temat tego w jaki sposób byśmy chcieli, aby dany utwór brzmiał, dlatego na rynku mamy taką mnogość produktów różniących się (czasem bardzo mocno) między sobą. Jeżeli czujesz, że odsłuch w salonie to może być za mało, skontaktuj się z nami, to wybierzemy najlepszą opcję wypożyczenia i ustalimy wszelkie szczegóły.