• Producent: Rogoz Audio
  • Minimalna ilość zamówienia: 1
Cena za sztukę:

9 450,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 1 sztuki.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Rogoz Audio 3RP3/BBS

Na życzenie klienta możliwa jest zmiana wymiarów, koloru stelaża oraz rodzaju blatów. Skontaktuj się z nami w celu dokonania spersonalizowanego zamówienia. Stolik wykonywany jest na zamówienie.

Stolik antywibracyjny

Stolik trójnożny, trzypoziomowy. Wykończenie - połysk fortepianowy. Podwójne blaty o grubościach 2 x 30 mm są separowane przez układ BBS. Układ BBS posiada właściwości kinematyczne oraz dynamiczne umożliwiające "pływanie" izolowanych mas na boki w stosunku do osi systemu, przy jednoczesnym zachowaniu punktowego podparcia. Układ zapewnia także możliwość poziomowania blatów.

Rogoz Audio 3RP3/BBS

Stoliki antywibracyjne przeznaczone są pod komponenty audio wysokiej klasy. W ich konstrukcji został zastosowany nowy firmowy system antywibracyjny BBS (Balancing Board System). Układ składa się ze stożka, wykonanego z wysokowęglowego stopu stali, zaopatrzonego w gwint pozwalający regulować wysokość, na który nakładane są dwa elementy - każdy z wewnętrznym łożem. Element pośredniczący (środkowy) wykonany jest z polimeru węglowego i podpiera kolejną część - wpuszczone w blat łoże stalowe. Punktowy kontakt między stalowym stożkiem a węglowym elementem pośredniczącym nie pozwala na przesuwanie się tych dwóch elementów w stosunku do własnej osi ale dopuszcza ruch wahadłowy. Natomiast kontakt między elementem pośredniczącym a łożem umocowanym w blacie dopuszcza ograniczony ruch toczenia oraz ruch ślizgowy. Połączono zatem zalety punktowego podparcia na stożkach (po zminimalizowaniu powierzchni styku energia kinetyczna zamienia się w energię termiczną - entropia) z efektami tłumienia drgań w skutek tarcia ślizgowego i oporu toczenia. System BBS jest chroniony patentem UPRP P.404137.

Poprawa dynamiki

"W dźwięku było więcej energii, znakomicie kontrolowanej, zogniskowanej we właściwych elementach. Poprawiła się szybkość ataku, uderzenie, dynamika. Bas stał się nieco bardziej konturowy, jakby czystszy, co z kolei prowadziło do jego lepszego zróżnicowania. Innym elementem, świadczącym o tym, że stolik znakomicie spełniał swoje zadanie, była dalsza poprawa w zakresie tzw. czarnego tła. [...] Kolejna zmianę zarejestrowałem w aspekcie przestrzenności prezentacji oraz trójwymiarowości źródeł pozornych. Podobnie jak w pozostałych kwestiach, tak i co do tych nie miałem do tej pory żadnych zastrzeżeń i wydawało mi się, że wiele w tym zakresie zrobić się już nie da. A jednak poprawa była zauważalna - nawet bardziej w kwestii precyzyjniejszego umiejscawiania każdego ze źródeł dźwięku na scenie i jego namacalności, lepszej definicji w sensie obrysu i wymiarów niż znaczącej zmiany wielkości sceny, choć i ta wydawała się nieco głębsza."

("Hi-Fi Choice", nr 05/2014)

Stolik audio

Opis techniczny:

- wysokość całkowita - 825 mm;

- szerokość całkowita - 620 mm;

- głębokość całkowita - 560 mm;

- profile nóg – 165 x 60 mm;

- blat wierzchni - 480 x 560 x 30 + 30 mm;

- blaty wewnętrzne - 480 x 490 x 30 + 30 mm;

- światła pomiędzy półkami (licząc od dołu) - 307, 207 mm;

- obciążenie każdej półki - do 100 kg każda (razem 300 kg);

W zestawie:

- 1 stolik;

- 3 stożki do regulowania poziomu;

- układ BBS pomiędzy blatami;

- 3 masywne podkładki chroniące podłogę