Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?
Autor:      11/02/2022 12:02:49     Poradnik , Słuchawki , Douszne i dokanałowe , Nauszne , Słuchawki Bluetooth    Comments 0
Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać?

Coraz więcej urządzeń jest produkowanych w wersji bezprzewodowej, dzięki czemu są one bardziej mobilne i nie musimy się przejmować widocznymi kablami. Coraz częściej słuchawki również pojawiają się w tej technologii, dzięki czemu nie musimy się przejmować plątającymi się kablami. Są to rozwiązania dedykowane nie tylko do urządzeń takich jak smartfony, tablety, czy też komputery, ale i można je sparować razem  ze sprzętem audio jak amplitunery kina domowego posiadające dwukierunkową komunikację Bluetooth. 

Pośród takich rozwiązań są dwie technologie funkcjonujące na rynku, czyli słuchawki bluetooth, oraz słuchawki radiowe. 

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki nauszne

Bezprzewodowe słuchawki nauszne charakteryzują się muszlami, które nachodzą na małżowinę uszną, ale nie obejmują jej w odróżnieniu do słuchawek wokółusznych. Posiadają one najczęściej miękkie gąbki, często z pianką pamięci, która powoduje, że nie odczuwamy nacisku na uszy podczas dłuższego użytkowania. 

Słuchawki wokółuszne

Słuchawki będące bardzo podobnym rozwiązaniem do powyżej wymienionych nausznych, aczkolwiek posiadające znacznie lepsze tłumienie pasywne dzięki większemu rozmiarowi muszli, który otacza nasze ucho i poprawia komfort użytkowania podczas długich odsłuchów (nie będziemy mieli problemu z bólem spowodowanym naciskiem na małżowinę). Podobnie jak powyżej wymienione słuchawki nauszne, mają zazwyczaj konstrukcję składaną. W przypadku słuchawek do podróżowania (ale nie tylko) często producenci do zestawu dołączają poręczne etui.

Słuchawki dokanałowe

To świetne rozwiązanie dla osób poszukujących małych i nie rzucających się w oczy słuchawek. Dzięki gumkom wypełniającym kanał uszny zyskujemy podobnie jak w przypadku wcześniej opisywanych wokółusznych tłumienie pasywne, dzięki czemu mniej hałasu z zewnątrz dociera do nas. Tak samo jak słuchawki bezprzewodowe nauszne posiadają najczęściej do zestawu dołączane zestawy do ładowania, aczkolwiek w tym wypadku ma ono nieco inną postać i słuchawki zazwyczaj umieszczamy w etui ładującym. 

Słuchawki douszne

W tym przypadku mamy do czynienia ze słuchawkami, które również są filigranowe, ale nie posiadają takiego tłumienia hałasu z zewnątrz, przez co jakość dźwięku będzie delikatnie słabsza niż w przypadku dokanałówek, gdyż nie penetrują i nie zamykają szczelnie kanału usznego. 

Funkcjonalność słuchawek

Funkcjonalność słuchawek bezprzewodowych Bluetooth

Wbudowany mikrofon pozwalający prowadzić rozmowy telefoniczne

Większość słuchawek bezprzewodowych dostępnych na rynku posiada obecnie możliwość odbierania, oraz prowadzenia rozmów telefonicznych, dzięki czemu oprócz ich założenia projektowego, czyli słuchania muzyki, mamy wbudowany mikrofon dzięki któremu możemy prowadzić rozmowy. Jakość ich jest bardzo dobra zazwyczaj, aczkolwiek oczywiście również zależna od konkretnego modelu, a nawet tego, czy posiada active noise cancelling, czyli aktywną redukcję szumów, dzięki której mamy wyciszane wszelkie szumy otoczenia. 

Czas pracy na baterii

Każdy producent podaje w przypadku tego typu rozwiązania jaki jest czas pracy bez konieczności ładowania. W coraz większej ilości słuchawek bezprzewodowych podawane są informacje tego typu podzielone ze względu na konkretne użytkowanie, czyli podczas słuchania muzyki, prowadzenia rozmów itp. Należy oczywiście pamiętać, iż może się on różnić w zależności od temperatury użytkowania i tak np. w zimie może być on nieco krótszy niż latem. Najważniejszym parametrem jaki pozwala nam na ocenę tego parametru to pojemność baterii, aczkolwiek w słuchawkach bywa bardzo rzadko podawana, raczej producenci posługują się czasem działania. W niektórych modelach możemy spotkać funkcję szybkiego ładowania, dzięki czemu w niedługim czasie nasze słuchawki znowu będą gotowe do pracy. 

Active Noise Cancelling

Funkcja będąca aktywną redukcją szumów, pozwalająca na wyciszenie hałasu otoczenia zwana aktywną redukcją hałasu. Technologia ta działa na zasadzie wbudowanych mikrofonów, które nagrywają dźwięki otoczenia i do tych, które są powtarzalne (jak silniki samolotu, szum klimatyzacji itp) i tworzą do nich "przeciwdźwięk", a więc taki, który jest odwrotnością słyszalnego. Dzięki temu hałas zostaje wyciszony i możemy się cieszyć idealną jakością dźwięku bez zakłóceń z zewnątrz (ułatwiając np. prowadzenie rozmów telefonicznych). 

Standard Bluetooth 

Od tego parametru zależy na pewno odległość na jaką możemy się oddzielić od urządzenia, stabilność jego działania, oraz kompatybilność z urządzeniami źródłowymi, takimi jak smartfony, czy tablety, oraz jakość dźwięku (występują różne wersje - bluetooth 5.0, 4.1 itd).  Również wartym poruszenia w tym akapicie jest aspekt wsparcia kodowania aptX, czy też nawet aptX HD bezpośrednio odpowiadające za jakość podobnie jak niska latencja, którą na opakowaniu odnajdziemy pod angielskim hasłem Low Latency. Jeżeli będziemy chcieli połączyć nasze słuchawki ze sprzętem audio, wtedy musimy się dodatkowo doposażyć w moduł bluetooth (nadajnik, który wepniemy np. do wyjścia słuchawkowego o ile się znajduje ), który pozwoli na odtwarzanie muzyki ze źródła.

Sterowanie

W użytkowaniu słuchawek całkowicie bezprzewodowych może nam pomóc najczęściej łatwy w obsłudze panel dotykowy poprawiający wygodę użytkowania. Zazwyczaj z opcji jakie mamy dzięki temu dostępne znajduje się sterowanie głośnością, odbieranie rozmów, funkcje odtwarzania muzyki jak play, pauza, czy następny/poprzedni utwór. W zależności od tego jakie słuchawki bezprzewodowe będziemy mieli panel sterujący może być na zasadzie przycisków, ewentualnie jak w słuchawkach Parrot ZIK poprzez dotykowy panel. 

Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając swoje pierwsze dobre słuchawki bezprzewodowe?

Wybierając słuchawki pierwszą myślą jaka nam przychodzi na myśl, to kupić najlepsze jakie będą w założonej cenie, ale co w zasadzie decyduje o tym, że spośród modeli wybieramy jedne, konkretne najlepsze słuchawki bezprzewodowe dla nas? Tutaj w zasadzie można by odpowiedzieć bardzo łatwo, a mianowicie należy wybrać odpowiednie ich brzmienie. 

Pasmo przenoszenia 

Zakres pasma przenoszenia nie odpowie nam na pytanie jak konkretne słuchawki bezprzewodowe brzmią (chyba, że sprawdzimy wykres widma częstotliwościowego, to na pewno podpowie nam on nieco więcej). Porównując ten parametr w tanich słuchawkach to najlepszych słuchawek w branży audio może się okazać, że te, które posiadają słabsze parametry spodobają się nam bardziej i jest to  naturalne. Wynika to z tego, iż bez wykresu w zasadzie wiemy niewiele - wyłącznie daje nam to informacje o tym jaki zakres częstotliwości powinien być obsługiwany w konkretnym modelu, natomiast nie wiemy przy jakich spadkach, jakie podzakresy są bardziej uwypuklone, a w jakich występują ewentualne osłabienia. Najwięcej nam oczywiście odpowie odsłuch, aczkolwiek czasem może być ciężko go zrealizować w przypadku słuchawek np. dokanałowych (ze względów higienicznych).

Przeznaczenie

Kolejnym parametrem jaki musimy wziąć pod uwagę jest oczywiście przeznaczenie do jakiego będziemy używali konkretnych słuchawek, ponieważ w przypadku zastosowań sportowych wersji może być bardzo dużo.

Począwszy od zakładanych za ucho, poprzez słuchawki z neck band'em, które łączą obie słuchawki, po totalnie bezprzewodowe z gumkami zapobiegającymi wypadaniu w małżowiny usznej (np. Bose Soundsport).

Najczęściej takie urządzenia są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możemy je dopasować do naszych upodobań.

Zupełnie innych funkcjonalności będziemy oczekiwali na pewno w przypadku słuchawek mobilnych do podróży, ponieważ w takiej sytuacji powinniśmy się zainteresować aktywną redukcją szumów, ewentualnie tym, aby czas pracy na baterii był wystarczający, ewentualnie ich wielkość, ale również opcje takie jak prowadzenie rozmów telefonicznych zapewne zwrócą naszą uwagę. Również etui, które pozwala nam na bezpieczne przenoszenie, lub składana konstrukcja pozwalająca jedną słuchawkę złożyć, co zmniejszy ich objętość w plecaku, lub walizce. 

Impedancja

Impedancja słuchawek bezprzewodowych wydaje się bez znaczenia i rzeczywiście jest to fakt w sytuacji kiedy mamy słuchawki całkowicie bez możliwości połączenia przewodowo. Bardzo często jednak w jednej z muszli znajduje się port jack 3,5 mm. Dzięki temu w sytuacji kiedy kończy się nam czas pracy na baterii nadal możemy z nich korzystać. Odpinany kabel czasem również jest zakończony micro jack, ewentualnie wtyczkami producenckimi, dlatego należy również zwrócić na to uwagę. 

Typ obudowy

W kontekście typu słuchawek możemy wyróżnić konstrukcje otwarte, półotwarte, oraz najczęściej spotykane zamknięte. Szczególnym przypadkiem jest sytuacja w której mamy do czynienia z muszlami otwartymi, które posiadają dodatkowe "pady" nakładane na muszle aby zrobić z nich konstrukcję zamkniętą. Najczęściej rozwiązane jest to na zasadzie dodatkowych magnesów, dzięki którym zmieniamy typu obudowy w prosty sposób. Przykładem takich słuchawek są HiFiMAN Edition S.

Obudowa otwarta

W tego typu obudowie, za przetwornikiem znajduje się obudowa ażurowa dzięki czemu strumień powietrza generowany przez ruch membrany może zostać swobodnie wyrzucony i nie napotyka na swojej drodze żadnej przeszkody jak ma to miejsce w słuchawkach zamkniętych. Jest to zabieg idealny dla osób poszukujących brzmienia o świetnej jakości dźwięku jak w przypadku słuchawek audiofilskich, które najczęściej właśnie w takiej technologii są wykonywane. W kontekście tego typu obudowy należy jednak pamiętać, że osoby przebywające w naszym pobliżu będą słyszały to samo co my w słuchawkach. 

Obudowy słuchawek

Obudowa zamknięta

Kolejnym typem i zarazem najczęściej spotykanym ze względu na swoje właściwości jest jest obudowa zamknięta. Słuchawki bluetooth tego typu posiadają zamknięte muszle, dzięki czemu ograniczamy zarówno dźwięki docierające do nas jak i ze słuchawek dźwięk nie jest emitowany do otoczenia. Za tym idzie również dodatkowo mocniejsza sekcja basowa, więc jeżeli poszukujemy rozwiązania z mocnym basem i nisko schodzącym, to bardzo często możemy go spotkać w słuchawkach w obudowie zamkniętej

Obudowa półotwarta

Jest to połączenie zalety słuchawek bezprzewodowych wykonanych w jednej z powyższych konstrukcji, ale też ich wad. Zazwyczaj otwarcie jest tutaj znacznie mniejsze i nie obejmuje prawie całej muszli, przez co jednak szum otoczenia nie jest aż tak uciążliwy w przypadku słuchania muzyki na niższych poziomach głośności 

Szczególne typy obudowy

Jak wspominałem powyżej mamy tutaj do czynienia z konstrukcją łączącą otwartą i zamkniętą, ale tutaj w odróżnieniu od słuchawek półotwartych nie mamy rozwiązania połowicznego, które jest stałe. Bezprzewodowe słuchawki wykonane w tym koncepcie mają możliwość zamiany konstrukcji z otwartej na zamknięta i odwrotnie za pomocą najczęściej paneli zasłaniających otwartą część muszli słuchawkowej. W sytuacji kiedy stawiamy na komfort użytkowania, chcemy zapewniać wysoką jakość dźwięku nawet podczas korzystania z nich podczas podróży, czy w miejscach, gdzie hałas otoczenia jest wyższy, wtedy korzystamy z opcji zamkniętej, natomiast poszukując szerokiej sceny i przestrzenności, to otwieramy muszle i dostajemy dokładnie to czego szukaliśmy. 

Słuchawki bezprzewodowe a możliwość słuchania muzyki z różnych źródeł

Posiadając słuchawki bezprzewodowe mamy bardzo duże możliwości w kontekście połączenia ich z dodatkowymi źródłami. O ile oczywiście połączenie ich ze smartfonem, czy też tabletem jest dla nas oczywiste tak samo jak z laptopem, o tyle bardzo często spotykamy się z problemem wykorzystania ich do innych urządzeń i korzystania z muzyki w dobrej jakości dźwięku. 

Najczęściej problem pojawia się w przypadku kiedy posiadamy odbiornik TV i nasze słuchawki. W specyfikacji telewizora znajdujemy informację, że posiada wbudowany np. Bluetooth 5.0, ale czy to od razu daje nam możliwość połączenia obu urządzeń? Niestety nie, ponieważ zazwyczaj jest to wyłącznie odbiornik, a więc o ile możemy wysłać do niego jakąś muzykę i odtworzyć na wbudowanych głośnikach, ewentualnie na zewnętrznym systemie audio aby uzyskać doskonałą jakość dźwięku, o tyle niestety nie ma możliwości wykonania tej operacji w drugą stronę, ponieważ nie posiadamy wbudowanego nadajnika, który by pozwolił na zwrotną komunikację i wysłać muzykę na nasze bezprzewodowe słuchawki.

W tym przypadku musimy zadbać o to, aby dodatkowo dokupić urządzenie, które jest nadajnikiem Bluetooth i jeżeli mamy do dyspozycji wyjście audio, to cała operacja jest możliwa i możemy się cieszyć dźwiękiem z Netflix itp na naszych słuchawkach. Podobnie będzie w przypadku źródeł takich jak odtwarzacze CD, Blu-Ray, czy niektórych amplitunerach. 

Powyżej wymieniłem amplitunery, aczkolwiek nie bez powodu nadmieniłem, że są to niektóre modele, ponieważ coraz częściej w tego typu urządzeniach dysponujemy już dwukierunkowym Bluetooth, dzięki czemu bez  żadnego dodatkowego urządzenia to słuchawki będą nam zapewniać wysoką jakość dźwięku w sytuacji kiedy nie możemy sobie pozwolić na uruchomienie kolumn, czyli np. wieczorami w sytuacji gdy wszyscy śpią.

Bezprzewodowe słuchawki radiowe

Szczególnym typem są słuchawki radiowe, a więc takie, które nie wykorzystują technologii Bluetooth do komunikacji z urządzeniami, ale posiadają bazę nadawczą wysyłającą sygnał do wbudowanego odbiornika w słuchawkach. Zazwyczaj w tej technologii są wykonywane tanie słuchawki bezprzewodowe, raczej nie znajdziemy w tym wypadku również dokanałówek. Często również baza nadawcza jest trochę takim "etui ładującym" pozwalającym na przedłużenie ich czasu pracy. 

Najczęściej jest to rozwiązanie wykorzystywane w połączeniu z telewizorem, ewentualnie też ze źródłami typu odtwarzacze CD. 

Na chwilę obecną jest to rozwiązanie bardzo rzadko spotykane, dlatego też znalazło się prawie na końcu tego poradnika jako szczególnego typu słuchawki bezprzewodowe. Gdyby stworzyć ranking słuchawek bezprzewodowych również były by zapewne gdzieś pośrodku stawki, lub poniżej, ponieważ w obecnych czasach ta technologia przy mnogości urządzeń emitujących fale radiowe bywa czasem zawodna. 

Zalety oraz wady jakie posiadają słuchawki bezprzewodowe

Niezależnie od tego, czy będziemy rozpatrywać bezprzewodowe słuchawki nauszne, czy też słuchawki douszne każde z nich borykają się z podobnymi problemami, które mogą, ale też nie muszą występować. Zależy to od bardzo dużej ilości czynników, których jeżeli nie spełnimy, to prawidłowe ich działanie będzie ograniczone. Część z nich oczywiście będzie się pokrywała również z rozwiązaniami przewodowymi.

Do zalet na pewno należy zaliczyć:

  • brak dodatkowego okablowania, dzięki czemu mamy pełną swobodę w poruszaniu się i nie występuje efekt mikrofonowy
  • możliwość prowadzenia rozmów za sprawą tego, iż posiadają wbudowany mikrofon
  • czas pracy na baterii, dzięki czemu możemy korzystać z pełną swobodą ze słuchawek, a posiadając model z opcją szybkiego ładowania dodatkowo ładowanie skrócone jest do minimum
  • możliwość odejścia od źródła dźwięku bez obawy przerwania odtwarzanie 

W kontekście wad należy wspomnieć na pewno o:

  • możliwość przerywania dźwięku i ograniczona odległość od źródła, która się zmniejsza wraz ze wzrostem ilości przegród (ścian), lub też urządzeń mogących zakłócać ich prawidłową pracę jak routery itp
  • w zależności od półki cenowej jakość dźwięku może być słabsza niż w przypadku słuchawek przewodowych, aczkolwiek nie zawsze musi mieć to miejsce, dużo zależy od tego jaki model słuchawek porównamy ze sobą, chociaż jeżeli interesuje Cię doskonała jakość dźwięku, to raczej nie powinny być one pierwszym wyborem

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe

Jakie bezprzewodowe słuchawki są najlepsze? Czy jest na to prosta odpowiedź?

W tym wypadku patrząc na ranking słuchawek nausznych, czy też dokanałowych w wersji Bluetooth wszystko wydaje się być proste, natomiast niestety tak nie jest, ponieważ zakładają one zawsze najlepszy wybór dla konkretnego testującego i najlepsze słuchawki bezprzewodowe według jednego niekoniecznie muszą oznaczać ten sam model dla innego testującego. Jest to zupełnie naturalna sytuacja, ponieważ każdy z nas poszukuje innej charakterystyki i samo pasmo przenoszenia, czy też pozostałe parametry nie odpowiedzą nam na pytanie jakie będą dla nas najlepsze. 

Na pewno obiektywizmem będzie porównanie i wskazanie różnic porównując np. słuchawki dokanałowe i słuchawki wokółuszne, ponieważ tutaj mamy do czynienia z ze sporymi różnicami mającymi wpływ na ich przeznaczenie. Dobre słuchawki to nie dla każdego mocne brzmienie, ale najczęściej przestrzenność, detale i kreowanie odpowiedniej sceny, dzięki czemu otrzymujemy bardziej holograficzny obraz dźwiękowy. Dodatkowe funkcje jak możliwość szybkiego ładowania, słuchawek, system Adaptive Sound Control rozpoznający rodzaj aktywności i dopasowujący do niego charakterystykę, czy też czas pracy baterii to aspekty mogące dla nas przesądzać o tym, czy będą to dla nas najlepsze słuchawki czy też nie. 

Polecane słuchawki niekoniecznie muszą każdemu odpowiadać, dlatego jak wybrać najlepsze? Odpowiedź jest bardzo prosta - należy ich posłuchać, ponieważ wtedy wybierzemy na pewno dobre słuchawki dla siebie cedząc je przez sito naszych własnych preferencji. To jakie słuchawki bezprzewodowe wybierzemy powinno zawsze być uzależnione od tego w jakim budżecie szukamy danego rozwiązania, oraz jakiej jakości oczekujemy (włącznie z określonym balansem tonalnym).

Jakie słuchawki bezprzewodowe do telefonu?

W przypadku słuchawek dedykowanych do telefonu najważniejsza jest funkcjonalność i jeżeli wykorzystywać je będziemy wyłącznie do prowadzenia rozmów, to bardzo dobrym pomysłem będzie spojrzenie w kierunku urządzeń posiadających wbudowany mikrofon, sterowanie pozwalające na odebranie i zakończenie rozmowy, czy też podgłośnienie.

W takiej sytuacji nie potrzebujemy rewelacyjnej jakości dźwięku, więc możemy z powodzeniem rozważyć słuchawki takie jak Jays a-One, które są przewodowe. W kwestii bezprzewodowych słuchawek dołączanych często do zestawu z telefonami można na pewno wymienić Huawei FreeBuds, lub AirPods od Apple. Mamy wtedy małe, zgrabne słuchawki bezprzewodowe pozwalające na szybkie ładowanie (w przypadku Airpods PRO 5 minut ładowania daje 1 godzinę słuchania muzyki, lub do 1 godziny rozmów telefonicznych). W zestawie oczywiście otrzymujemy etui ładujące do słuchawek, dzięki czemu nie potrzebujemy zawsze mieć dostępu do prądu, ponieważ etui pozwala nam na ładowanie z własnego wbudowanego akumulatora. 

Jakie słuchawki wybrać do komputera?

Jest to szczególny rodzaj słuchawek i w tym wypadku musimy sobie odpowiedzieć również na pytanie, czy będzie to rozwiązanie do grania w gry, wtedy pasmo przenoszenia niekoniecznie będzie musiało być spektakularne, ale na pewno wielokanałowe tryby powinny zwrócić naszą uwagę, oraz wbudowany mikrofon pozwalający na korzystanie z komunikatorów w grach jak TeamSpeak, czy Discord. Jeżeli zaś potrzebujemy ich do słuchania muzyki, to jakość przetworników, czy też aspekt, który przy grach możemy lekko pominąć (pasmo przenoszenia) powinny zwrócić naszą uwagę, ponieważ istotnie będą wpływały na jakość odtwarzanych treści i odtworzenie detali. Na pewno w tym przypadku należy raczej pominąć takie konstrukcje jak Huawei Freebuds, a bardziej spojrzeć w stronę Bang & Olufsen EQ ICE, a najlepiej na konstrukcje wokółuszne, które dzięki większemu przetwornikowi będą w stanie przenieść znacznie większy zakres częstotliwości i pasmo przenoszenia od dołu będzie się zapewne zaczynało nieco niżej. Takimi słuchawkami mogą być Audeze LCD-X, czy Denon AH-D9200, aczkolwiek jest to wersja wyłącznie przewodowa, z typowo bezprzewodowych można przesłuchać Bang&Olufsen BEOPLAY H95.

Podsumowanie

Poszukując naszego optimum zawsze musimy brać pod uwagę odsłuch jako priorytetowe kryterium. W dalszym etapie na pewno funkcjonalność jak okres pracy na baterii, szybkie ładowanie, możliwość złożenia słuchawek, oraz przeznaczenie słuchawek, ponieważ zupełnie inne modele będą odpowiednie do sportu, a inne do słuchania muzyki. Oczywiście możemy również przejrzeć różnego rodzaju rankingi, które zawierają polecane modele, aczkolwiek zawsze należy jednak pamiętać, że odsłuchu nam one nie zastąpią. Jeżeli chcesz skrócić nieco czas poszukiwań i potrzebujesz porady na które ewentualnie modele warto zwrócić uwagę, to skontaktuj się z nami a chętnie pomożemy Ci w wyborze. 

Spis treści:

Podsumowanie:

  • Słuchawki bezprzewodowe mogą komunikować za za pomocą technologii radiowej, lub Bluetooth.
  • Przy wyborze należy zwrócić uwagę na typ słuchawek: nauszne, wokółuszne, douszne i dokanałowe.
  • Funkcjonalność słuchawek bezprzewodowych to najczęściej wbudowane sterowanie, możliwość prowadzenia rozmów, wbudowany akumulator, aktywna redukcja hałasu, tryb szybkiego ładowania, pilot pozwalający zarządzać muzyką (głośnością, umożliwiający zmianę utworu itp)..
  • Przeznaczenie sprzętu będzie sprawą kluczową, ponieważ inne cechy powinny posiadać słuchawki do muzyki, do komputera, do sportu, czy też podróży, lub pracy w open space.
  • Pasmo przenoszenia może być wskazówką przy wyborze niektórych słuchawek, ale nie powinno być jedynym determinantem. Na pewno wyłącznie wybór w oparciu o polecane modele nie jest najlepszym pomysłem.
  • Jak każde urządzenie, tak i słuchawki bezprzewodowe mają swoje wady i zalety, które należy rozpatrzyć przy wyborze konkretnej konstrukcji.

Katetgorie:

Cookies

Informacje dotyczące plików cookies

Ta witryna korzysta z własnych plików cookie, aby zapewnić Ci najwyższy poziom doświadczenia na naszej stronie . Wykorzystujemy również pliki cookie stron trzecich w celu ulepszenia naszych usług, analizy a nastepnie wyświetlania reklam związanych z Twoimi preferencjami na podstawie analizy Twoich zachowań podczas nawigacji.

Zarządzanie plikami cookies

O Cookies

Pliki cookie to niewielkie pliki tekstowe, które są zapisywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym przez strony internetowe, które odwiedzasz. Służą do różnych celów, takich jak zapamiętywanie informacji o logowaniu użytkownika, śledzenie zachowania użytkownika w celach reklamowych i personalizacji doświadczenia przeglądania użytkownika. Istnieją dwa rodzaje plików cookie: sesyjne i trwałe. Te pierwsze są usuwane po zakończeniu sesji przeglądarki, podczas gdy te drugie pozostają na urządzeniu przez określony czas lub do momentu ich ręcznego usunięcia.