Serwis domów prywatnych

Wykonanie inwestycji, jej przygotowanie, czy też zaprojektowanie to jeden z aspektów, natomiast oprócz tego ważne jest jego dalsze działanie, oraz odpowiednia opieka, aby służył nam jak najdłużej. Każda instalacja jaką wykonujemy od początku jest objęta gwarancją na jej wykonanie, oraz jeżeli inwestor sobie tego życzy, możemy również zaoferować opiekę nad nią i pilnowanie serwisu, aby zachować urządzenia w jak najlepszej kondycji. Opieka serwisowa może odbywać się zarówno chronicznie, co określoną jednostkę czasu, bądź też doraźnie, a więc w sytuacjach kiedy jest nagła potrzeba i coś przestaje działać.

Obsługa serwisowa

Obsługa serwisowa inwestycji komercyjnych (muzea, uczelnie, szpitale itp.)

W inwestycjach komercyjnych serwis jest jedną z integralnych usług wykonywania tego typu przedsięwzięć, ponieważ utrzymanie sprawnego działania jest kluczowe dla działalności tych obiektów. Wykonanie co jakiś czas przeglądu instalacji, oraz wyczyszczenie urządzeń skutkuje ich znacznie dłuższym czasem działania i bezawaryjną pracą. 

Obsługa serwisowa inwestycji prywatnych (domy, mieszkania, rezydencje)

W tym wypadku najbardziej chodzi bardziej o rozbudowane inwestycje, w których bazujemy na sporej ilości urządzeń, wchodzi w to jeszcze zazwyczaj jakiś system sterowania, dlatego tutaj jest to zadbanie o prawidłową eksploatację urządzeń, wprowadzanie ewentualnych zmian, jeżeli w trakcie użytkowania się pojawią takowe.

Co jaki czas powinno wykonywać się okresowy serwis?

Jeżeli chodzi o okres co jaki trzeba wykonywać okresowy serwis, to jest to uzależnione od konkretnej inwestycji, ponieważ zupełnie inaczej będzie to wyglądało w miejscach, gdzie są mniej sprzyjające warunki, czyli np. baseny, uczelnie, muzea, gdzie również sprzęt działa zazwyczaj nieprzerwanie w długich jednostkach czasu, a inaczej w domu, czy rezydencji, gdzie jest on użytkowany krócej i jego eksploatacja przebiega w znacznie mniejszym stopniu. Dlatego też najczęściej czas jest ustalany indywidualnie, ale najmniej w trakcie roku są to dwa serwisy, które w powyżej opisanych przypadkach mogą nie wystarczyć, wtedy poinformujemy Cię o tym, że wypadało by zwiększyć ich ilość i ustalimy wspólnie jak miało by to wyglądać. 

Co obejmuje serwis i jakie operacje są wykonywane podczas serwisu?

Tutaj również należało by podzielić tą odpowiedź na obie kategorie, ponieważ zupełnie innej obsługi serwisowej wymagać będą urządzenia pracujące w komercjach niż w rozwiązaniach prywatnych, aczkolwiek większość z nich będzie się pokrywała, więc poniżej opiszemy niejako core serwisowy, a w kwestii konkretnych szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z nami. Serwis audioSerwis obejmuje następujące prace: w tym przypadku już na umowie ustalamy czas co jaki czas będzie odbywać się serwis, jeżeli potrzebujesz w niej zawrzeć również czas reakcji również ten zapis się pojawia. W takiej sytuacji określamy kwotę za przyjazd w zależności od tego, w którym rejonie znajduje się obiekt, ponieważ działamy w obrębie całej Polski, więc nie jest to stała kwota. W tym przypadku serwis stały (wykonywany co określoną jednostkę czasu) obejmuje takie czynności jak spisanie liczników godzin konkretnych urządzeń (np. projektory, TV, o ile oferują możliwość dotarcia do takich informacji), wyczyszczenie urządzeń takich jak chłodzenie aktywne w formie wiatraków, aby nie wydawały dodatkowych dźwięków i zapewniały odpowiedni stopień chłodzenia np. lampy projektora, aktualizacja oprogramowania urządzeń, oraz list kanałów na systemach sterowania, wprowadzenie poprawek funkcjonalności systemu, zmiany w szacie graficznej, poprawa organizacji okablowania, oraz wykonanie ponownej kalibracji. Oczywiście przy bardziej wymagających inwestycjach, gdzie urządzenia są dodatkowo narażone na działanie szkodliwych warunków, takich jak podwyższona temperatura, czy też wilgotność serwis będzie wymagał również zadbanie o to, aby przeczyścić je odpowiednio i zabezpieczyć na czas do kolejnego serwisu. Jeżeli chodzi o serwis doraźny, czyli taki, którego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić na miejscu, jak naprawa elektroniczna urządzenia, która wymaga posiadania odpowiedniego modułu, czy też jego wymiana „od ręki” serwis polega na wypięciu konkretnego modułu i naprawę w możliwie jak najkrótszym czasie, chyba, że umowa zawiera inne zapisy jak np. konieczność posiadania zapasu danych modułów na stanie. Często usterki da się usunąć na miejscu, ponieważ wynikają one z prostych przyczyn, aczkolwiek czasem również mogą być one niezależne od wykonawcy, czy też inwestora a potrzeba do ich usunięcia nieco więcej czasu, więc wtedy po wizji lokalnej i ustaleniu przyczyny na bieżąco jesteś informowany o czasie w jakim jesteśmy w stanie przywrócić do sprawności Twój system.

Podsumowanie

Dbanie o sprzęt odwdzięcza się jego niezawodną i prawidłową pracą, dzięki czemu możemy się nim cieszyć znacznie dłużej. Dzięki nam nie będziesz musiał się martwić o prawidłowe funkcjonowanie Twojego systemu, a jeżeli wymiana części eksploatacyjnych będzie się odbywała w odpowiednim czasie, oszczędzisz sobie często takich problemów jak wizyta urządzenia w serwisie na dłuższy okres czasu, czy też w przypadku muzeów, uczelni i innych instytucji sprawne działanie, bez konieczności zamykania części wystaw itp. W inwestycjach prywatnych ważny jest komfort, oraz bezawaryjne działanie, dzięki czemu możemy się cieszyć korzystaniem z naszego kina domowego, czy też instalacji typu smart home bezproblemowo i jedyną inwestycją będzie wymiana na nowe modele o jeszcze większej funkcjonalności. Jeżeli chciałbyś się zapoznać z innymi naszymi usługami, zapraszamy do przeglądnięcia zakładki Usługi