Dostępny produkt z innymi opcjami

  • Producent: Triangle
  • Minimalna ilość zamówienia: 2
Cena za sztukę:

1 697,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 2 sztuki.

Triangle Esprit Heyda EZ 5 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Dostępny produkt z innymi opcjami

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Triangle Esprit Heyda EZ

Kolumny podłogowe

Linia kolumn Triangle ESPRIT oferuje brzmienie łączące ze sobą wysokiej jakości efekty przestrzenne z bezkonkurencyjną dynamiką. Seria ESPRIT łączy firmowe brzmienie marki z wyjątkowym designem podkreślonym prostymi formami z aluminiowym i szklanym wykończeniem. W skład linii ESPRIT wchodzą kolumny podłogowe: Australe, Antal i Gaia, kolumny podstawkowe: Comete, Titus i Heyda oraz kolumna centralna Voce.

Kolumny Heyda EZ zostały zaprojektowane z myślą o wprowadzeniu najwyższej jakości brzmienia do każdego współczesnego zestawu kina domowego. Dzięki zaledwie 16 centymetrom głębokości mogą zostać umieszczone w każdym miejscu, a swoja stylistyka świetnie uzupełniają pozostałe komponenty serii ESPRIT.

Najważniejsze cechy:

- 1-calowy tweeter z serii TZ2500 pod postacią tytanowej kopułki z komorą kompensacyjną z odpowiednio dostosowanym profilem tuby

- 5.25-calowy przetwornik średnioniskotonowy ze stuprocentowego papieru celulozowego o niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości

- terminale głosnikowe ze szczotkowanego aluminium

- zwrotnica z miedzianymi cewkami o średnicy 1mm i kondensatorami MET (Metallized Polyester Film)

- możliwość umieszczenia na dedykowanych stojakach (dostępne oddzielnie)

- Tweeter TZ2550 - własna technologia Triangle

Głośnik wysokotonowy to jedyny w swoim rodzaju, firmowy produkt od Triangle. TZ2550 to najnowsze wcielenie tytanowej kopułki połączone z komorą kompresyjną. Pozwala to zwiększyć skuteczności całej konstrukcji, obniżyć zniekształcenia dźwięku i poprawić rozpraszanie.

Triangle Esprit Hayda EZ

Założenia projektu głośnika wysokotonowego dla serii Signature pozwoliły na rozwinięcie nowego profilu tuby rozpraszającej wraz ze zmodyfikowanym korektorem fazy. Korektor poszerza zakres rozpraszania wysokich tonów i zapewnia jednolity rozkład natężenia dźwięku w całym pomieszczeniu.

Wraz z nowymi elementami tuby i korektora powstał kompaktowy układ napędowy głośnika z super silnym magnesem neodymowym i komorą absorbcyjną. Tył komory został zaprojektowany w celu zatrzymania propagacji fal grających w stronę obudowy, a tym samym redukcji zniekształceń wysokich tonów. Rezultat zastosowanych technologii to bogaty w naturalne barwy dźwięk bez grama wyostrzeń.

Głośnik średnioniskotonowy

Głośniki średnioniskotonowe posiadają membrany ze stuprocentowego papieru celulozowego, który zawdzięcza swoje właściwości brzmieniowe niskiej wadze i wysokiej wytrzymałości. To właśnie zastosowanie tego materiału zapewnia idealne odwzorowanie dźwięku bez jego dodatkowego ubarwiania. Podczas projektowania przetwornika inżynierowie zwrócili szczególną uwagę na profil membrany, kierunek rozpraszania oraz czapkę przeciwpyłową. Wszystkie te elementy inspirowane są projektem kolumn Magellan, czyli topowej konstrukcji Triangle.

Zwrotnica

Wszystkie komponenty wykorzystane do budowy zwrotnicy zostały skompletowane pod kątem zachowania najwyższej jakości. Dlatego zwrotnice kolumn serii ESPRIT wyposażone są w miedziane cewki o średnicy 1mm oraz kondensatory MET (Metallized Polyester Film).

Terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

Terminale głośnikowe wykonane są ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale efektowne. Co więcej, materiał, z którego zostały wykonane zapobiega wibracjom i zapewnia optymalne uszczelnienie konstrukcji. W celu zapewnienia jak najwyższego bezpieczeństwa połączenia, każdy terminal wyposażony jest w miedziane zaciski z samozamykającym systemem dedykowanym wtykom bananowym. Nie ogranicza to jednak możliwości połączeń: kolumna może być spięta ze wzmacniaczem zarówno za pomocą widełek jak i przez zakręcenie nieterminowanych kabli. 

Możliwość umieszczenia na stojakach

Dostępne oddzielnie, dedykowane stojaki głośnikowe wyniosą kolumny na jeszcze wyższy poziom zachowując nieskazitelny wygląd i wszelkie walory brzmieniowe. Kolumny dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych wykończonych na wysoki połysk: czarnej oraz białej oraz w dwóch w naturalnym fornirze.

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

- laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela

- drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów

- najnowsze oprogramowanie CAD

- system pomiaru akustycznego MLSSA

- elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Kolumny podstawkowe

Specyfikacja:

- Konstrukcja: 2-drożna

- Budowa: Pasywna (wymaga wzmacniacza)

- Przetworniki: Dynamiczne

- Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (25mm) tweeter z serii TZ2500 - tytanowa kopułka połączona z komorą kompresyjną z wykorzystaniem nowego profilu tuby rozpraszającej i zmodyfikowanego korektora fazy

- Głośniki średnioniskotonowe: 1x 5.25 cala (134mm) dedykowany głośnik z wyprofilowanym stożkiem z masy celulozowej i z półzawiniętym zawieszeniem wykonanym z unikalnego połaczenia gumy i pianki

- Obudowa: MDF usztywniony od zewnątrz z pogrubioną przednią ścianką

- Bas-refleks: Brak

- Membrana pasywna: NIE

- Impedancja: 8 Ohm

- Podział pasma: 3100Hz

- Skuteczność: 90dB

- Moc ciągła (RMS): 60W

- Uchwyty w zestawie: NIE

- Pasmo przenoszenia: 75 - 22.000Hz

- terminale głośnikowe ze szczotkowanego aluminium

- możliwość umieszczenia na dodatkowych stojakach

- moc maksymalna: 120W

- Wysokość: 30.5cm

- Szerokość: 16.8cm

- Głębokość: 16.1cm

- Waga: 4.55kg

- Rozpraszanie: Klasyczne