• Producent: Opera
  • Minimalna ilość zamówienia: 2
Cena za sztukę:

6 999,00 zł

9 499,00 zł Zniżka 2 500,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 6 999,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 2 sztuki.

Opera Seconda SE - Czarny

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Kolumna podłogowa

Kolumna podłogowa

Opera Loudspeakers to obecnie jeden z niewielu producentów, którzy używają obudów zamkniętych do ładowania głośnika niskotonowego. Nowa kolumna Opera Seconda może działać zarówno jako reflex, jak i obudowa zamknięta w zależności od konkretnego zapotrzebowania lub osobistego gustu.

Dyfuzor ten wyposażony jest w kilka kanałów reflex z tyłu, które mogą być zamknięte dwoma cylindrami poliuretanowymi. Zastosowane zostały dodatkowe ulepszenia obudowy (wyjątkowo sztywnej) oraz zwrotnicy.

Opera Loudspeakers to obecnie jeden z niewielu producentów, którzy używają obudów zamkniętych do ładowania głośnika niskotonowego. Nowa kolumna Opera Seconda może działać zarówno jako reflex, jak i obudowa zamknięta w zależności od konkretnego zapotrzebowania lub osobistego gustu.

Dyfuzor ten wyposażony jest w kilka kanałów reflex z tyłu, które mogą być zamknięte dwoma cylindrami poliuretanowymi. Zastosowane zostały dodatkowe ulepszenia obudowy (wyjątkowo sztywnej) oraz zwrotnicy.

Głośnik

Nowy 7-calowy głośnik niskotonowy to specjalnie zaprojektowany model stworzony przez firmę Scanspeak przeznaczony dla całej nowej linii kolumn Classica. Ten głośnik niskotonowy ma doskonałą wydajność w zakresie średnich częstotliwości, wystarczającą do zastosowania jako głośnik średnicy w modelu Quinta. Wyposażony jest on w membranę aluminiową, posiada 38-mm cewkę (dwuwarstwową, drut CCWA) na szkielecie z aluminium, umiejscowioną w odpowiednio ukształtowanej szczelinie powietrznej. Metalowy pierścień wokół nadbiegunnika zapewnia kontrolę zmian strumienia. Kosz jest odlewany ciśnieniowo w celu zapewnienia maksymalnej sztywności. W porównaniu ze swoim poprzednikiem pojemność skokowa zostaje zwiększona o istotne 25%. Sztywna aluminiowa membrana jest odporna na tryby subharmoniczne i poprzeczne,odtwarzając doskonale niższe częstotliwości. Dwa głośniki niskotonowe połączone równolegle mają tę samą objętość 40 litrów.

Głośnik wysokotonowy, z linii D26 marki Scanspeak, posiada jedno-calową, poddaną obróbce miękką kopułę wysokiej jakości, podwójny magnes, komorę dekompresyjną, ferrofluid, kołnierz aluminiowy i pracuje z jednomilimetrową amplitudą (dwa razy większą niż w wypadku konwencjonalnego głośnika wysokotonowego). Pasmo przenoszenia wynosi 30 kHz (0 dB), i dochodzi do 40 kHz przy zejściu do -6 dB. Częstotliwość rezonansowa wynosi około 860 Hz, co sprawia, że ten głośnik wysokotonowy jest odporny na drgania pochodzące z innych głośników (jeśli takowe w ogóle przedrą się przez solidną 30-mm płytę MDF panelu przedniego).

Zwrotnica

Obwód zwrotnicy w tej dwu i półdrożnej konstrukcji jest rozdzielony na dwie odrębne płyty umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie, w celu zmniejszenia wpływu wzajemnej indukcyjności cewek. Sekcje górnoprzepustowe głośnika wysokotonowego zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować efekt mikrofoniczny (coś niezwykle rzadko osiągalnego).

Kondensatory zastosowane w ścieżce sygnału zostały starannie wyselekcjonowane. Dzięki temu uzyskuje się również stabilność wirtualnego kanału centralnego, tworząc jednorodną i precyzyjną scenę dźwiękową.

Obudowa

W górnej części obudowy zastosowano ponownie krzywiznę modelu Malibran. Panel przedni z płyty MDF (o grubości 30 mm) jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić głośniki, ma zaokrąglone krawędzie i jest pokryty skórą, która działa również jako uszczelka dla głośnika. Boki obudowy są oklejone prawdziwym drewnem i delikatnie polerowane. Struktura jest dodatkowo wzmacniana przez wewnętrzne usztywnienie. Wewnątrz obudowy znajdują się dwie warstwy o grubości 10 cm w kształcie piramidy, wykonane z poliuretanu, który absorbuje promieniowanie tylne głośników niskotonowych. Efektem tego rozwiązania jest spójność i klarowność dźwięku tej kolumny. Kolumna Opera Quinta wyposażona jest również w silne żelazne pręty, przeznaczone do zainstalowania kółek lub kolców.

Cztery złącza zewnętrzne (Quinta jest przeznaczona do bi-wiringu) to tradycyjne pozłacane złącza mosiężne, takie same w wypadku wszystkich kolumn marki Opera, w tym naszych najlepszych modeli. Akceptują każdy typ połączeń zapewniające bezpieczny i skuteczny kontakt elektryczny i mechaniczny.

Nieczułość układu obudowy zamkniętej na częstotliwości poddźwiękowe sprawia, że nasze dyfuzory są szczególnie dobrze dostosowane do odtwarzania płyt analogowych (LP). Opera Seconda nadaje się również do zastosowania jako przedni i / lub tylny kanał w systemach kina domowego: dzięki dwóm opcjom kolumny Opera Seconda można uzyskać system kina domowego, który nie wymaga kanału centralnego ani subwoofera.

Opera Seconda

Szczególną uwagę zwrócono na krzywą impedancji elektrycznej, dzięki czemu dyfuzor jest mniej wrażliwy na jakość kabli i wzmacniacza (lampowego lub półprzewodnikowego). Opera Seconda to prawdziwy system o nominalnej 4-omowej impedancji, który spełnia normy DIN 45500 (minimalna impedancja wyższa niż 3,2 Ω), który może być zasilany przez dowolny wzmacniacz dostosowany do obciążenia nominalnego 4 Ω.

Kolumna Opera Seconda to dyfuzor końcowy: z pełnym rozszerzeniem niskiej częstotliwości, zdolny do reprodukcji istotnych objętości dźwięku, łatwy do ustawienia w pomieszczeniu, o wyraźnej i zdefiniowanej reprodukcji dźwięków zakresów średnich i wysokich częstotliwości, typowej dla naszych najlepszych kolumn głośnikowych.

Opera Seconda

Specyfikacja:

- System: Dwu-i-pół-drożna kolumna podłogowa – Bas-Reflex

- Przetworniki:

2 x 7" głośnik niskotonowy Scanspeak (aluminiowa membrana)

1 x 1" Tweeter D26 Scanspeak (Jedwabny, dekompresacyjny, ferrofluid)

- Pasmo przenoszenia: 30-30000 Hz

- Cross-over:

- Sekcja niskotonowa: 12 dB dolnoprzepustowy

- Głośnik wysokotonowy: 12 dB górnoprzepustowy

- Częstotliwość podziału: 2200 Hz

- Moc: 140 Watt RMS

- Zalecany wzmacniacz: Od 10 do 200 Watt RMS lub więcej (bez Soft-Clipping)

- Skuteczność: 89 dB / 2.83Vrms / 1 metr

- Impedancja nominalna: 4 Ohm (minimum > 3.2)

- Ustawienie w pokoju: z dala od narożników

- Rozmiar: 102 x 24,5 x 43 cm (WxSxG)

- Waga: 45 kg