Cena za sztukę:

4 499,00 zł

5 749,00 zł Zniżka 1 250,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 2 sztuki.

Historia zmian ceny
Audio Physic Classic 8 5 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Kolumny podłogowe

Kolumny podłogowe

Niemiecka firma Audio Physic zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży podłogowych kolumn głośnikowych o oznaczenie Classic 8.

Nowa konstrukcja oparta jest na modelu Classic 5. Ma tą samą szerokość, co minimalizuje niepożądane odbicia dźwięku i problemy z dyfrakcją fali wokół głośników i jest tylko o 55mm wyższa. Prezentuje się równie elegancko jak mniejszy model, potrafiąc przy tym dostarczyć słuchaczom więcej dynamiki i mocy zwłaszcza w zakresie niskich tonów. Dwu i pół drożny Classic 8 ma tyle energii że z łatwością nagłośni zapierającym dech w piersiach dźwiękiem, pomieszczenia o powierzchni nawet większej niż 20m2.

Audio Physic Classic 8

Audio Physic Classic 8 Oba głośniki: niskośredniotonowy i niskotonowy, zastosowane w Classic 8, mają membrany z włókna szklanego, które są lekkie i wykazują się wysoką wewnętrzną stratnością, co skutecznie zapobiega zaburzeniom oscylacji membran. Nakładka fazowa zmniejsza efekty kompresji w kluczowym dla brzmienia zakresie średnich tonów i odgrywa ważną rolę w chłodzeniu napędu głośnika podczas jego pracy.

Jako przetwornik wysokotonowy pracuje jedwabna kopułka umieszczona w niewielkim wgłębieniu utworzonym w ścince przedniej głośnika. Pozwala to subtelnie i precyzyjnie wyregulować promieniowanie fali akustycznej o długościach odpowiadających częstotliwościom wokół podziału w zwrotnicy. Obraz przestrzenny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny nawet wówczas gdy słuchacz siedzi nieco poza tzw. „sweet spot”.

Niespotykany poziom jakości brzmienia

Przednia ścianka Classic 8 jest tak smukła jak ścianka kolumny Classic 5, co minimalizuje niepożądane odbicia i dyfrakcje wokół przetworników. Jeśli chodzi o wysokość, nowy Classic 8 jest tylko o 55 mm większy od Classic 5 i pozostaje bardzo kompaktowy jak na tak potężny głośnik podłogowy. Dobrze zwymiarowany czarny cokół zapewnia stabilność i pewne oparcie na każdej powierzchni, ale również wygląda nowocześnie i elegancko, dzięki wszystkim dostępnym opcjom kolorystycznym i okleinom.

Audio Physic Classic 8 posiadają solidny cokół stabilizujący konstrukcję, w który można wkręcić kolce (M8), albo opcjonalne stopki: Vibration Control Feet (VCF II M8), podnoszące jakość brzmienia na niespotykany dotąd poziom, a dodatkowo chroniące podłogę przed uszkodzeniem.

Audio Physic Classic 8

Specyfikacja:

- Impedancja 4 Ohm

- Głośnik nisko-średniotonowy 150 mm

- Głośnik niskotonowy 150 mm

- Głośnik wysokotonowy 30 mm

- Pasmo przenoszenia: 34 Hz - 30 kHz

- Czułość 89 dB

- Zalecana moc wzmacniacza 25-150 W

- Wymiary (SxWxG): 170 x 1055 x 290 mm

- Waga: 23 kg