• Producent: Ruark Audio
  • Minimalna ilość zamówienia: 1
Cena za sztukę:

2 090,00 zł

Negocjuj cenę w zestawie

Minimalna ilość zamówienia wynosi 1 sztuki.

Ruark Audio MR1 Mk2 4 1 5 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.

Sprawdź ten sprzęt zanim kupisz.

Umów się na sprawdzenie sprzętu w sali odsłuchowej

S4Home
S4Home

Masz pytania dotyczące produktu?

Nie możesz się zdecydować?

Przetestuj we własnym domu, zanim dokonasz zakupu.
Czytaj szczegóły jak działa nasza wypożyczalnia sprzętu audio

Ruark Audio MR1 Mk2

Aktywne głośniki Bluetooth

Wielokrotnie nagradzane głośniki Bluetooth MR1 dostarczają świetny dźwięk w wielu sytuacjach. Bezbłędne głośniki komputerowe, idealne do gramofonu i fantastyczne jako dodatek do telewizora, MR1 Mk2 wypełnią naturalnym dźwiękiem każdy pokój. Same z siebie MR1 dostarczają podstawę w formie kompletnego systemu audio, który w połączeniu z gramofonem przypomni magię winylu. Wysokiej jakości moduł Bluetooth z kodekiem aptX pozwala strumieniować muzykę w jakości CD.

Specjalne głośniki zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o kolumnach MR1. Zarówno głośnik wysokotonowy, jak i niskotonowy korzystają z mocnych napędów opartych o magnesy neodymowe, które zapewniają dużo lepsze parametry głośnika względem klasycznych magnesów ferrytowych. To właśnie jeden z sekretów doskonałego brzmienia tych kompaktowych kolumn. Urządzenia sterowane głosowo to interesująca technologia, ale pytaniem nie jest tylko to, który system jest lepszy dla użytkownika, ale też to, który przetrwa próbę czasu. Dlatego nasze produkty mają łączność Bluetooth i dodatkowe wejścia, dzięki czemu można je łatwo podłączyć i cieszyć się najlepszym brzmieniem w tej klasie produktów.

Ruark Audio MR1 Mk2

Gdy technologia się zmienia, łatwo będzie do niej zaadaptować posiadany produkt Ruark Audio. Połączenie R1 z dodatkowym akumulatorem BackPack II pozwoli cieszyć się doskonałym dźwiękiem wszędzie tam, gdzie napięcie zasilania nie jest dostępne - od łazienki, do każdego miejsca poza domem. Umieszczenie akumulatorów wewnątrz urządzenia zabiera cenne miejsce dla głośnika, dlatego zewnętrzny BackPack II pozwala połączyć istniejącą jakość dźwięku z uwolnieniem od zewnętrznego zasilania. BackPack II to rozwinięcie oryginalnego urządzenia, łatwe do założenia na R1, może zostać przypięte na stałe, ładując się wtedy, gdy głośnik jest podpięty do zasilania. Pełne ładowanie zapewnia do 12 godzin słuchania muzyki zależnie od poziomu głośności.

MR1 Mk2 oparto o liniowy wzmacniacz mocy w klasie AB i wysokiej jakości zasilacz impulsowy. Wzmacniacze liniowe są używane w najlepszych urządzeniach audio i w naszej opinii oferują dźwięk lepszy niż rozwiązania impulsowe, które potrafią brzmieć sucho. Liniowa amplifikacja to kolejny powód dla którego MR1 brzmi tak dobrze. MR1 Mk2 posiada system sterowania, który podobnie jak w innych naszych produktach jest prosty i intuicyjny. Świecące diody LED wskazują aktualny status urządzenia i wybrane źródło. Dodatkowo, źródło, głośność i funkcje mogą być obsługiwane zdalnie przy pomocy pilota.

Funkcjonalność

Układ auto-standby automatycznie uśpi MR1 w przypadku, gdy żaden sygnał nie trafia do urządzenia przez kilka minut. Jest to szczególnie wygodne przy połączeniu z TV, dzięki czemu kolumny włączają się i wyłączają razem z telewizorem. W przypadku użycia np. z komputerem funkcja ta może zostać zablokowana. MR1 wyposażono w wejścia zarówno  analogowe jak i cyfrowe. Przy połączeniu optycznym z TV MR1 znakomicie poprawiają jakość dźwięku z płaskich ekranów. Kolumny posiadają również wyjście subwooferowe, które pozwala na podłączenie aktywnego subwoofera rozszerzającego możliwości głośników w dziedzinie niskich tonów - możliwość szczególnie przydatna podczas oglądania filmów.

Aktywne głośniki Bluetooth

Łatwość obsługi standardu Bluetooth zapewniła mu stałe miejsce w obecnym świecie strumieniowania audio. MR1 Mk2 wyposażono w wysokiej klasy moduł Bluetooth aptX który pozwoli cieszyć się muzyką wysokiej jakości z urządzeń strumieniujących muzykę ze Spotify, Tidal, czy innych podobnych serwisów. MR1 to zminiaturyzowany głośnik Hi-Fi, więc jego wewnętrzna zwrotnica odgrywa znaczącą rolę w jego doskonałym brzmieniu. Wiele kompaktowych głośników wykorzystuje najprostsze, pojedyncze komponenty zwrotnicy co redukuje czas i koszt montażu. W MR1 wykorzystano rozbudowaną zwrotnice z wykorzystaniem wysokiej jakości części. Do budowy MR1 wykorzystano materiały o najlepszych właściwościach akustycznych. Wbudowana maskownica wykorzystuje unikalną brytyjską tkaninę z Camira, która spełnia wyśrubowane wymagania dotyczące trwałości, przepuszczalności dla dźwięku, oraz wyglądu. Dopracowana mieszanka materiałów sprawia, że MR1 jest równie przyjemny dla oka, jak i dla ucha. Jako para MR1 brzmią doskonale, ale w razie potrzeby, jedna kolumna może być wykorzystana jako przenośna. Podczas odłączenia drugiego głośnika, ten główny przełącza się w tryb mono. Dodatkowa bateria Battery Pack pozwala pracować głośnikowi przez 12 godzin bez doładowywania.

Specyfikacja:

- 75 mm neodymowe woofery.

- 20 mm przetworniki wysokotonowe.

- Wzmacniacz 20 W.

- Odbiornik Bluetooth A2DP, aptX.

- Wejścia: 'line-in' 3.5 mm stereo jack, optyczne TOSLINK.

- Wyjście subwooferowe.

- Pilot zdalnego sterowania.

- Wymiary (WxSxG):170 x 130 x 135 mm.

- Waga: 3,5 kg (para).